Skocz do zawartości

[zablokowany amortyzator] Rock Shox Dart2 - brak reakcji


teod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem zupełnie świeży w temacie amortyzatorów Rock Shox i potrzebuję waszej pomocy. Dwa dni temu nabyłem używany rower wyposażony w Dart'a 2. Niestety amor nie pracuje i nie chce się ruszyć. Na pierwszy rzut oka brakowało korka z lewej strony. Pokusiłem się o poszukanie informacji na temat jego demontażu. Strona lewa nie sprawiła mi żadnych problemów i tłumik wyglądał na sprawny. Przy czym nadal nie uginały się lagi. Po zdjęciu prawego korka i poluzowaniu dolnej śruby inbusowej wkręciłem zgodnie z instrukcją dłuższą śrubę i pobijałem by wyciągnąć sprężynę. Niestety ruszyła się tylko 2cm a reszta stoi i już sprężynuje przy uderzeniach. Jakiś pomysł co zrobić dalej? Czy to sprężyna i wilgoć (woda) mogły doprowadzić do zatrzymania całości? Reasumując ani amortyzator nie pracuje ani nie można z niego wyjąc sprężyny a chciałbym go naprawić.

post-188285-0-62656500-1434461963_thumb.jpg

post-188285-0-49681400-1434461964_thumb.jpg

post-188285-0-58502800-1434461965_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pokusiłem się o poszukanie informacji na temat jego demontażu. Strona lewa nie sprawiła mi żadnych problemów i tłumik wyglądał na sprawny.

Nie wiem według czego rozbierałeś ten amortyzator ale w pierwszej kolejności trzeba wyjąć górne golenie z dolnych a dopiero potem zabierać się za sprężynę i tłumik. Druga sprawa że tłumik jest z prawej strony bo z lewej jest sprężyna.

 

 

Po zdjęciu prawego korka i poluzowaniu dolnej śruby inbusowej wkręciłem zgodnie z instrukcją dłuższą śrubę i pobijałem by wyciągnąć sprężynę

Sprężyna jest z lewej strony. Kolejna sprawa że najpierw powinieneś odkręcić dół, wyjąć górne golenie i dopiero odkręcać korek. W jakiej instrukcji masz napisane że trzeba wkręcać dłuższą śrubę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kupiłem i amortyzator był najgorszym elementem. Poprzedni właściciel powiedział, że farba zaczęła się łuszczyć. Co do wyciągania, amortyzator stoi całkowicie i tylko siła pozwoli mu się rozdzielić. Zastanawiam sie dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta farba się nie złuszczyła tylko ktoś wcześniej próbował na siłę rozpołowić amortyzator. Czasami golenie siedzą naprawdę ciasno i trzeba mocno uderzyć żeby puściło. Druga sprawa to że ten amortyzator może być juz w takim stanie że nie warto z nim co kolwiek robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...