Skocz do zawartości

[Trasa] Dookoła Tatr


anko

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wyluzuj jełopie. Gadanie o "niedobitkach hitlerowskiej czystki" zostaw sobie na sobotnie piwo z kolegami z onr, palancie.

 

Myślę, że możesz przygotować mieszkanie dla kilku uchodźców. Przecież nikt z nich nie ma złych zamiarów. Pamiętaj tylko, żeby ich nie obrazić umeblowaniem swojego domu albo zawartością lodówki :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne: czy w knajpach na trasie można płacić złotówkami, czy lepiej zabrać kilka euro na jedzenie i napoje? Planuję przejazd tej trasy w ten weekend. 

 

I ostatni offtop w tym wątku: osobom, którzy nie rozróżniają stwierdzenia:


mandrax2150

 

zasrane romy. A miejscami ich margines - poważnie istnieje takie coś. (…) znów trafialiśmy na niedobitków hitlerowskiej czystki. 

 

od poważnych problemów z jakimi borykają się Słowacy z Romami i Romowie ze Słowakami polecam książkę Karla Markusa Gaussa "Psożercy ze Svini", wyd. Czarne 2005. 

Dla wyjaśnienia: Pracuję często z Romami w Polsce. Tam są tak samo jak wśród rodowitych Polaków: porządni wykształceni ludzie, prości i porządni ludzie oraz mała część patologii społecznej. Nazywanie nawet tej patologicznej części "zasranymi romami" lub "niedobitkami hitlerowskiej czystki" nie tylko niesprawiedliwe, rasistowskie i głupie. To jest po prostu niezgodne z prawem i przesłaniem takiego zdania jest teza, że lepiej by było, gdyby Hitler osiągnął swój cel. Trzeba być skończonym idiotą, żeby coś takiego głosić. Równie dobrze w prostych umysłach funkcjonują proste stereotypy o Arabach, o Żydach, o Polakach złodziejach samochodów i pijakach… Koniec offtopa, nie zaczepiajcie mnie już więcej, bo raczej nie dam się sprowokować prostakom. 

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne: czy w knajpach na trasie można płacić złotówkami, czy lepiej zabrać kilka euro na jedzenie i napoje? Planuję przejazd tej trasy w ten weekend. 

 

Im bliżej granicy tym łatwiej zapłacić w naszej walucie. Czyli Javorina, Oravice, Sucha Hora na ten przykład. 

 

Co do reszty Twojej wypowiedzi to sam zacząłeś zupełnie nie potrzebnie i nadal kogoś tam a być może i mnie nazywasz "prostakami". 

Książki książkami a życie życiem. Romowie w Polsce to zupełnie inny temat nisz Romowie na Słowacji. Ja nie mam problemu z zaparkowaniem auta w Pieninach tak na pierwszy z brzegu przykład i nie wracam z gór z duszą na ramieniu czy zastanę powybijane szyby, uszkodzone lusterka, karoserię czy przebite koła. Kiedy wracałem uszkodzonym samochodem przez przejście w Podspadach to pogranicznik już się domyślił i było mu najzwyczajniej wstyd, że spotkałem w jego kraju takich sk...ów. Tyle na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To nie jest super trudna trasa ale jednak potrafi wymęczyć więc jak to ma być w jeden dzień to skupił bym się raczej na jej przejechaniu i ewentualnym "utrudnieniu". Można wyjść poza schemat odbijając na Butorowy z Gubałówką czy zrobić Łapszankę i ciekawy podjazd z Osturni na Słowacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeszcze trochę czasu do wiosny zostało tak więc spokojnie możesz sobie coś zaplanowac. Tak jak tutaj kolega pisze nie jest to bardzo trudna trasa a ciekawa Kilka razy byłem i polecam ale raczej wiosną a nie latem ( wiosną mozę leżeć w Tatrach śnieg),

jeśli chodzi o inne atrakcje to jest ich wiele. Możesz sobie sam poczytaĆ:

http://www.polskaatrakcyjna.pl/atrakcje/tag/t-zakopane-ciekawe-miejsca

 

Warto jest równiez wybrać się do Bukowiny Tatrzańskiej albo Bialki Tatrzańskiej. Znajdują się tam świetne termy, w których bardzo miło można spędzic czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Może ktoś opisać jak wygląda wschodnia strona szlaku i powrót z SK do Nowego Targu? Chciałbym rodzinnie się wybrać (z żoną i 11-letnim synem) ale nie uśmiecha mi się powrót główną drogą z serpenrynami i wyprzedzającymi samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nawet po SK nie ma większej ilości ścieżek rowerowych i większość trasy będziesz musiał pokonać zwykłymi drogami ( wyjątek ścieżka rowerowa do Spiskiej Beli), następny odcinek to Czerwony Klasztor- Szczawnica- Krościenko. Z Krościenka najbliżej jest drogą wojewódzką do NT ale tego nie polecam. Lepszym rozwiązaniem jest przejechać parę km za Krościenko i skręcić na  Hałuszową  ( tam troche podjazdu i póżniej juz z górki) dalej bocznymi drogami możesz dojechać w miarę spokojnie do NT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...