Skocz do zawartości

[Lubin] i okolice - ciekawe pętle trasy itp.


phoe

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

 

Może będziemy wrzucać tutaj ciekawe pętlę/trasy dookoła Lubina?

Nie ma nic nadzwyczajnego w bliskich okolicach Lubina, ale pojeździć coś tam się da.

 

Parę moich wrzucę na początek, z tępa proszę sie nie nabijać, haha.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Lubin i okolice to świetne miejsca zarówno pod MTB, jak i szosę. Dla każdego znajdzie się odpowiedni rodzaj tras. Jeżeli preferujesz odcinki łatwe, takie jak wkleiłeś, to jest tego sporo z każdej strony miasta.

 

Jeżeli chodzi o teren to proponuję:

- pieszy czerwony szlak dookoła Lubina (ok 100 km), miejscami można się nieźle pomęczyć,

- Grzybowa Góra i okolice, wraz z Owczym Jarem - bardzo fajne singielki

- Góra Wenus z kilkoma wariantami podjazdu i zjazdu

- lasek za Krzeczynem Małym z Górą Wędrowca i Bilińskiego

- fajnie pofałdowane trasy za zbiornikiem Gilów

- cały las na wschód od Składowic, jadąc od wiosek Dąbrowa Górna i Środkowa w stronę Toszowic jest kilka km podjazdów (ponad 70 m różnicy), do tego polecam mniej uczęszczane, stare poniemieckie leśne drogi, kilka wąwozów, kilka podjazdów-ścianek,

- jadąc dalej za Toszowice można pośmigać po terenach Wzgórz Dałkowskich ciągnących się od Rudnej do Chobieni - naprawdę ciekawe tereny,

 

- poza tym nie trzeba chyba wspominać o tym, że 15 km od Lubina masz trasę maratonu MTB w Polkowicach (bardzo chwalona przez zawodników) i kilka km dalej Bike Park w Obiszowie, gdzie w ogóle można się wyszaleć na całego :)

 

Szosowcy też nie mają na co narzekać (widać to po ich rosnącej ilości w ostatnim czasie). Asfalty gminy Rudna i Polkowice są w większości w bardzo dobrym stanie, a że jest to teren pofałdowany to i duża przyjemność z jazdy.

Szosowcom nie polecam kierunku na Legnicę czy Ścinawę, bo jeśli chodzi o te mniej ruchliwe trasy to ich stan jest miejscami tragiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się nudzi to nagraj Endomondo parę tras i wrzuć, pomożesz innym. ;p

Tras znam trochę więcej, ale Endomondo dość sporadycznie używam w sumie, pojeżdżę trochę więcej w tym sezonie to wrzucę co nieco.

A z trasą Maratonu w Polkowicach to mnie zaskoczyłeś, muszę poszukać gdzie co i jak. :D

Górę Wenus dzisiaj mogę zdobyć, o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phoe - przykładowa moja trasa na Stravie: https://www.strava.com/activities/320280884

 

Dodam tylko, że Strava korzysta z map z zaniżonymi przewyższeniami w porównaniu np. do map openstreet. Ale to i tak dokładniejsze niż wykresy wysokościowe na endomondo, które oparte są na tylko na danych gps (które często nie radzą sobie z różnicą wysokościową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...