Skocz do zawartości

[naprawa] Problem z przednim kołem (oś? piasta?)


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy użytkownicy forum,

 

Piszę z takim oto problemem. Wczoraj odebrałem rower z serwisu, w którym zobowiązali się uprzejmi panowie do sprawdzenia ogólnego stanu roweru, wyczyszczenia łańcucha, kasety, regulacji przerzutek, luzów na sterach, zmiany owijki i chyba tyle. Zapłaciłem, odebrałem, dojechałem do domu 500m, zaparkowałem, poszedłem spać. Dziś w drodze do pracy w połowie drogi zablokowało mi się przednie koło i nie szło jechać dalej. Z tego co zauważyłem dokręciło się do lewej strony widelca. Machając kołem do tyłu, odkręcało się i dochodziło do prawej strony widelca, po czym z powrotem do lewej. Niosłem rower na przystanek gdy nagle coś pękło, koło lata z lewej do prawej, ale szło jechać drugie tyle jeszcze. Koło jest cały czas hamowane przez przedni hamulec, gdyż ociera o niego cały czas. Panowie zarzekają się, że nie majstrowali nic przy przednim kole, ale dziwny zbieg okoliczności, że przejechałem ~400km i nic się nie stało po czym dzień po serwisie takie kwiatki. Ktoś mógłby powiedzieć mi co mogło się stać i czy ma to potencjalny związek z serwisem? Z informacji, które wyczytałem na forum, może to być pęknięta oś? Zastanawiam się czy odwiedzać ich ponownie czy szukać nowego punktu na mapie. Poniżej zdjęcia do rzeczonego wypadku.

post-187288-0-59183300-1434023624_thumb.jpg

post-187288-0-24600200-1434023625_thumb.jpg

post-187288-0-84343200-1434023625_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...