Skocz do zawartości

[kupno szosowki] ~ uzywka do 1500


Zigi88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Skłaniam się ku kupnie używanej kolarzówki.Cena max 1.5k. Nie znam się kompletnie na rzeczy, dlatego prosiłbym o jakieś porady, najlepiej konkretne modele lub oferty. Jestem amatorem i nie potrzebuje nic ponad , ważne aby było szybciej i wygodnie, a lekko też by nie zaszkodziło ;D. Wzrost 176, waga ok. 68

 

Zastanawiam sie jeszcze nad " ostrym kołem". Ale tez stycznosci nie mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostre dobre na miasto, pracuje tyko Twoja siła w nogach, całkiem inna technika jazdy ( tak btw. to prawa, ostre nie jest dozwolone do poruszania się ). Jeżeli chodzi o szose, to zobacz sobie Tribany BTwina, albo jakieś niższe modele Treka można czasami wychaczyć 1.1 albo 1.2. Przy Twoim wzroście rozmiar ramy 56 powinien być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostre dobre na miasto, pracuje tyko Twoja siła w nogach, całkiem inna technika jazdy ( tak btw. to prawa, ostre nie jest dozwolone do poruszania się ). Jeżeli chodzi o szose, to zobacz sobie Tribany BTwina, albo jakieś niższe modele Treka można czasami wychaczyć 1.1 albo 1.2. Przy Twoim wzroście rozmiar ramy 56 powinien być ok.

No wlasnie ostre mi sie podobaja,do miasta wlasnie potrzeba. Tylko jak z tym prawem wlasnie..coraz wiecej takich widze,co mi " grozi za jazde tym "? No i idzie dostac cos tanszego i lepszego niz z kolarki w tej cenie ..chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko jak z tym prawem wlasnie..coraz wiecej takich widze,co mi " grozi za jazde tym "?

Nic :) . Jazda na ostrym kole nie jest zabroniona w przepisach PoRD. Ale... Niektórzy ortodoksyjni wyznawcy ostrego nie dopuszczają nawet myśli, żeby zamontować choć jeden hamulec. I wtedy już zgodnie z prawem jeździć po drogach publicznych im nie wolno (musi być przynajmniej jeden działający hamulec). Podobnie z oświetleniem. Jeśli ktoś uważa, że rama ma być czysta (ideologicznie) i nie dopuszcza przyczepiania odblasków czy lampek nawet po zmroku, to ryzykuje mandat (lub rozjechanie przez np. TIRa). Jak Twój rower spełnia warunki techniczne określone w PoRD to możesz normalnie jeździć po ulicach. Kodeks drogowy milczy w temacie napędu czyli przerzutek, przekładni planetarne, singli, ostrego itd. itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...