Skocz do zawartości

[Rower] Budżet 5,5k, przełaj (cyclocross) 9kg, może być używka


rowerzystkaPomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Ok masz rację jeśli Dura Ace tyle problemów może spowodować. Pannę dogonię na 10kg rowerze ale to nie znaczy, że taki chce, wydaję swoją kasę i ma być poniżej 9kg a najlepiej w okolicy 8kg używka - z takimi kryteriami zacząłem. Tylko, że używka faktycznie może mieć jakieś mikropęknięcia. Nie mam pojęcia to prawda dlatego tutaj piszę, nie chcę przez najbliższe lata inwestować w rower, dlatego szukam takiego jaki ma być. Nic nie znajdę, to zostanę przy swoim Zethosie i może w przyszłym roku będą jakieś ciekawe oferty nowych i używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie chcę przez najbliższe lata inwestować w rower,

 

tym bardziej kup nowy.

 

Jeżeli nie zamierzasz robić tripów po 2500m przewyższenia i ważysz więcej niż 50kg......gwarantuję,że o,5kg wagi roweru nie odczujesz.

Różnicę w pozycji,prowadzeniu,komforcie,napędzie,hamulcach,sztywności kół,oponach - jak najbardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej Cobii nie czuć różnicy, czy dołożę jej 2kg więcej czy nie w szpejcie (uchwyt na fotelik, bidony).

Czuć natomiast każde 100g oszczędzone na wadze kół. Odchudzanie wagi roweru powinno się zacząć od kół i na nich skończyć.

Każdy onanizm wagowy poza kołami nie daje odczuwalnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się znów nad ramą aluminiową i widelcem karbonowym, co myślicie o rowerach Rose vs DirtyDisco, w tej chwili jestem bardziej za którymś z poniższych modeli. Niby alu a 8,5kg czyli 1kg mniej od DD Apex (nie wiem który model ma lżejsze koła):

 

http://www.rosebikes.pl/bike/rose-cross-pro-rs-2000-747269/aid:747300?bikevariantchanged=747272

http://www.rosebikes.pl/bike/rose-cross-pro-rs-3000-747328/aid:747331

 

Co lepsze - 1kg mniej czy rama karbonowa DD? Widoczna jest też różnica w geometrii i propocjach ramy, tylko nie wiem jak to się przekłada na jazdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...