Skocz do zawartości

[Rower 29er]Co wybrać? Grand Canyon AL 6.9 vs. Cube LTD Pro 2015


domino1983

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy,

 

Przejrzałem już mnóstwo rowerów i na moją short list-ę trafiły dwa - Grand Canyon AL 6.9 i Cube LTD Pro 2015. Czy moglibyście mi poradzić, który rower byście wybrali z dwóch wskazanych poniżej:

 

https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3640

 

lub:

 

http://www.rove.pl/rower-cube-ltd-pro-29-blackline-2015.html

 

Z góry bardzo dziękuję.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie jeszcze ten rower http://allegro.pl/rower-29-silverback-sola-1-full-xt-reba-no-tubes-i5377840029.html

 

z tego co pisali tu na forum spokojnie wyrwiesz go za 4500, a masz w nim o wiele lepsze hamulce bo z grupy deore br-615 z metalicznymi kolckami i tarczami, lepsze koła bo stan`s ztr crest to naprawdę nie porównywalnie mocne i lekki obręcze w dodatku są gotowe na bezdętki wystarczy tylko mleczko i wentle i możesz pożegnać się z dętkami, masz rebe gold ze sztwyną osią (bo w cube tego nie ma a sztywna oś przy 29 calowym kole to naprawdę przydatne rzecz), dwublatowy mechanizm korbowy co przy 29er jest o wiele lepszym rozwiązaniem, no i wagowo wypada bardzo dobrze 11,7 kg vs 12,7 kg w cube 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie jeszcze te:http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/x_caliber/x_caliber_9/

                                         

http://www.shockblaze.pl/r7-t9-team

 

 

http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-zr-team-29-8.0-237645/wg_id-8495

Edytowane przez gumma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trek to dopiero od superfly można by porównywać ale to cena jak dla tych za oceanu 

 

schock słabe hample i mechanizm korbowy, reszta przeciętna raczej wypada o wiele słabiej niż canyone czy sola

 

radon porównywalnie do silverback czy canyone, a tak na marginesie nie zauważyliście że w niemczech wszystko zaczyna być taniej ? byłem w weekend w niemczej i paliwo 1 euro 13 centów co wychodzi naprawdę taniej niż u nas a paliwo i papierosy to zawsze było coś co było nie przeskoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano :)
Wtrącę się w trochę w temat. Pierwsze primo kolego Domino ja ogarniałem temat modeli które wymieniłeś + inni użytkownicy i z tego wszystkiego zdecydowałem, że chciałbym tego Radona http://www.radon-bikes.de/en/bikes/mountainbike/hardtail/zr-team-29/zr-team-29-80/ Z wysyłka do Polski kosztuje 929 euro więc jest to na ten moment według mnie bardzo dobra cena jak za taki osprzęt. Przede wszystkim rower ma dobrze dobrany osprzęt, zamiast za przeproszeniem nasranych XT tam gdzie to widać, ma on osprzęt klasy od Deore do XT. Co najważniejsze ma hamulce Deore, czego brakuje Canyonowi i Cube-owi które podałeś. Z tego co wyczytałem na forum hydrauliki shimano 600+ to już naprawdę fajne hamulce, a chciałbym coś jednak mnie awaryjnego aniżeli 447 jak to w Caynonie. Sam miałem długo dylemat, bo zarówno Canyon jak i Cube to naprawdę piękne maszyny z fajnym osprzętem, pozostawiają mi jednak niesmak co do hamulców. Plus dla Cube-a, że można go przymierzyć w Polsce.

Teraz mam pytanie do użytkowników forum, ponieważ sam chciałbym Radona zamówić, ale fajnie by było przymierzyć jednak coś o podobnej geometrii. Ma on jednak mniej typową do innych rozmarówkę, mianowicie ramy 16;18;20;22 cale. Jako, że mam 183cm wzrostui 83/84 cm dł. nogi, to w innym modelu byłbym praktycznie zdecydowany brać ramę 19''. Przechodząc do sedna: czy orientujecie się żeby jakiś model roweru dostepnego w sklepach w Polsce miałby "Radonowską" rozmiarówkę, porównałbym wtedy geometrie i przymierzył się chociaż do tego podobnego. Z tego co zauważyłem Radony Team mają jeszcze geometrię nie podchodząc całkowicie w sportową, co w sumie by mi odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak mu tylko sztywnej osi a przy kółku 29 to nie jest bez znaczenia, większa sztywność połączenia większa sztywność całego koła no i bardziej przyszłościowo względem widelca czy piast

 

także moim zdaniem silver wypada ciut lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozważasz zakup przez internet bez przymiarki sprawdź jeszcze niedostępnego na polskim rynku Cube Race One: http://www.bike-discount.de/en/buy/cube-race-one-black-n-flashyellow-238104/wg_id-117 Ja rozważałem między Canyonem AL 6.9, a właśnie tym Cubem. U mnie wygrał Canyon, ale głównie dlatego, że miałem szansę go przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

 

Rzeczywiście ten Radon się fajnie prezentuje ale zarówno na Cube jak i Canyon miałem okazję się przejechać i tak naprawdę w przypadku sprzedaży wysyłkowej to pewnie rozpatrywałbym tylko Canyona właśnie z tego powodu, że miałem okazję się do niego przymierzyć. 

 

Mam 182 cm wzrostu i 90 kg wagi i dla mnie rozmiar L w Canyonie był naprawdę dobry. To tak jakby się ktoś zastanawiał na rozmiarem ramy o podobnych wymiarach co ja.

 

Muszę poczytać jeszcze trochę i przemyśleć.

 

Jepek, czy jesteś zadowolony z tego Canyona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tu jeszcze zapytam,  a myślę że dla kolegi Domino odpowiedź na to pytanie też się przyda. Czy oprócz Radona Team 8.0 i Silverbacka jest jakiś fajny rowerek z tarczami Deore w podobnej cenie i jakości? Może coś przeoczyłem badając rynek.
Co do przymiarki Radona zauważyłem, że bardzo podobną geometrię ma ten rower: http://pbrowery.pl/product_info.php/haibike-big-curve-950-model-2015-p-1087 i co najważniejsze jest dostępny w polskich sklepach :)

Panowie tego tematu nie podchwyciłem, wstyd się przyznać ale lepiej zadać kompromitujące pytanie niż udawać, że wie się o co chodzi... O co biega z tą sztywną osią? Może ktoś krótko wytłumaczyć?

Ten Silverback w tej cenie to naprawdę zaisty sprzęt, tyle że to już grupo ponad kwotę 4k, plus jak dla mnie wygląda ochydnie, chociaż to kwestia gustu. Mimo wszystko chciałbym jeździć na czymś co mi się podoba. Jednak nie po to chce wydać ponad miesiąc pracy na rower, żeby patrzeć na niego z obrzydzeniem :D

Edytowane przez AveS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda może i nieźle ale brak sztywnej osi, hamulce tektro gemmini, i po zdjęciu powiedziałbym że nie tapperowanej główki w opisie też o tym nie ma wzmianki a raczej by się pochwalili

Edytowane przez olek19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 182 cm wzrostu i 90 kg wagi i dla mnie rozmiar L w Canyonie był naprawdę dobry. To tak jakby się ktoś zastanawiał na rozmiarem ramy o podobnych wymiarach co ja.

Jaką masz długość nogi? Przecież L ma przekrok 841mm, Wątpię, że był dobry.. Co Wy macie z tym Canyon-em ??? Macie w doopie, że rozmiar nie pasuje, jest ZA DUŻY, ważne żeby kupić Canyona :wallbash:

Przy tym wzroście wybrałbym Radona w rozm 18"..

 

 

Ten Silverback w tej cenie to naprawdę za######isty sprzęt, tyle że to już grupo ponad kwotę 4k, plus jak dla mnie wygląda ochydnie, chociaż to kwestia gustu. Mimo wszystko chciałbym jeździć na czymś co mi się podoba. Jednak nie po to chce wydać ponad miesiąc pracy na rower, żeby patrzeć na niego z obrzydzeniem

I dlatego wybrałbym Radona w rozm 18" :) albo szukałbym innej marki... co ma ramy 19" (nie Cuba co zawyża rozmiary)

Chyba, że 19" w przypadku Cube Ci pasowała to Radon 18" też powinien.. Te dwa rozmiary w przypadku tych dwóch marek są do siebie bardzo zbliżone geometrią.

Edytowane przez cr4zylucky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelach Cube LTD 2012-14 na stronach firmowych Cube np. przy dł. rury  podsiodłowej w cm 51,5 pisali 21cali (mam ten rower). Takie marketingowe uproszczenie. Przyjeli numerację co 2 cale(nieparzyste). Na przemian z Radonem( parzyste). Z prostego wyliczenia wychodziło dokładnie, że jest to 20,1 cala i tyle było w rzeczywistości. Ot cała tajemnica. Ale dodatkowo podawano błędną wysokość "małej"  podsiodłowej : środek mufy - środek odejścia od niej górnej rury -- zawyżano o 2 cm. Cube podawał 465mm, a w rzeczywistości było 445 mm. W niżej wymienionym sklepie ten wymiar podawano prawidłowo. Czyli rower był niższy niż to wychodziło z tych 21 cali i  miał o 2cm niżej środek górnej rury - ale to przecież lepiej, że tak wyszło. Także z tego powodu wysokość górnej rury (przekrok) w rzeczywistości jest o około 2 centymetry niżej niż by to wychodziło z tych katalogowych, przyjętych 21 cali.  Pewnie jest już wszystko podane prawidłowo.  Patrzę na stronę BIKE-DISCOUNT - a tam podają oba w/w dokładne wymiary w milimetrach i te są prawdziwe.  W poprzednim roczniku na stronie Cube był błąd "małego" wymiaru podsiodłówki   podawany w mm. A na stronie sklepu podawano prawidłowo. W tym roku w obu miejscach( także na stronie CUBE) jest ten sam wymiar. Więc wszystko powinno się zgadzać tym razem. 


Kolego. Przymierz Cuba LTD Pro z 2013-14 w rozmiarze 19 i 21(ten drugi  w rzeczywistości jest  niższy o 0,9 cala). A 19 ma 45 mm niższy przekrok i podsiodłową.  Są bardzo podobne to tego Radona odpowiednio 18 i 20 cali. Pod względem przekroku i wysokości rury podsiodłowej są prawie takie same jak  wymienione Radony.

Siemano :)
Wtrącę się w trochę w temat. Pierwsze primo kolego Domino ja ogarniałem temat modeli które wymieniłeś + inni użytkownicy i z tego wszystkiego zdecydowałem, że chciałbym tego Radona http://www.radon-bikes.de/en/bikes/mountainbike/hardtail/zr-team-29/zr-team-29-80/ Z wysyłka do Polski kosztuje 929 euro więc jest to na ten moment według mnie bardzo dobra cena jak za taki osprzęt. Przede wszystkim rower ma dobrze dobrany osprzęt, zamiast za przeproszeniem nasranych XT tam gdzie to widać, ma on osprzęt klasy od Deore do XT. Co najważniejsze ma hamulce Deore, czego brakuje Canyonowi i Cube-owi które podałeś. Z tego co wyczytałem na forum hydrauliki shimano 600+ to już naprawdę fajne hamulce, a chciałbym coś jednak mnie awaryjnego aniżeli 447 jak to w Caynonie. Sam miałem długo dylemat, bo zarówno Canyon jak i Cube to naprawdę piękne maszyny z fajnym osprzętem, pozostawiają mi jednak niesmak co do hamulców. Plus dla Cube-a, że można go przymierzyć w Polsce.

Teraz mam pytanie do użytkowników forum, ponieważ sam chciałbym Radona zamówić, ale fajnie by było przymierzyć jednak coś o podobnej geometrii. Ma on jednak mniej typową do innych rozmarówkę, mianowicie ramy 16;18;20;22 cale. Jako, że mam 183cm wzrostui 83/84 cm dł. nogi, to w innym modelu byłbym praktycznie zdecydowany brać ramę 19''. Przechodząc do sedna: czy orientujecie się żeby jakiś model roweru dostepnego w sklepach w Polsce miałby "Radonowską" rozmiarówkę, porównałbym wtedy geometrie i przymierzył się chociaż do tego podobnego. Z tego co zauważyłem Radony Team mają jeszcze geometrię nie podchodząc całkowicie w sportową, co w sumie by mi odpowiadało.

 

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolego. Przymierz Cuba LTD Pro z 2013-14 w rozmiarze 19 i 21(ten drugi w rzeczywistości jest niższy o 0,9 cala). A 19 ma 45 mm niższy przekrok i podsiodłową. Są bardzo podobne to tego Radona odpowiednio 18 i 20 cali. Pod względem przekroku i wysokości rury podsiodłowej są prawie takie same jak wymienione Radony.


Żebym dobrze zrozumiał, Cube LTD Pro 2013 lub 2014 19 cali jest podobny do Radona Team z tego roku 18 cali i analogicznie 21 cali Cube podobny do 20 cali Radon? patrzę na katalog rowerowy i nie widzę modelu LTD Pro 29 cali a jedynie 27,5. Czy chodziło Ci własnie o model Cube LTD 2014? Czy orientujesz się jakie Cuby w tamtych latach miały taką samą ramę jak model LTD Pro (LTD) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej zależności 18-19 i 20-21 to dobrze zrozumiałeś. To nie są te same ramy, ale mają bardzo podobny przedni trójkąt ramy. A prawie identyczne rury podsiodłowe i przekrok. Tylne rurki i kąty są inne. Przeczytaj to co napisałem wcześniej ze zrozumieniem. Model LTD 29 w poprzednich lat 21 cali (podobnie tegoroczny) jest bardziej sportowy niż Radon Team 20 z tego roku (ma o 1 cm krótszą górną rurę i  wyższą główkę) - będziesz mniej wyciągnięty nad rowerem.  Jak chcesz się przymierzyć do tego roweru to jest to chyba najlepsza możliwość. Cube jest powszechnie dostępny. Na pewno sprawdzisz tak przekrok i ogólnie wielkość ramy. Zachowanie rowerów obu marek będzie nieco inne co do ich sportowości. Kolejna sprawa to wszystkie modele LTD 29 z lat 2012-2014 ma identyczną ramę. W 2015 rama LTD 29 (wszystkie modele) ma niemal tą samą geo co LTD 29 w poprzednich lat , ale jest unowocześniona o : stożkową nieco dłuższą główkę, linki w środku i podsiodłówkę o mniejszej średnicy, przekroje pozostałych rur.   Poszczególne modele różnią się tylko malowaniem i osprzętem. Stąd nazwy PRO , RACE i itd. Dalej rowery na kołach 29 są od pewnego rozmiaru ramy. Niższe występują tylko w rozmiarze 27,5 . Większe w rozmiarze 29.  Ps. co do geometrii  ram - przecież to jest proste -  porównaj dokładnie tabelki.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...