Skocz do zawartości

Luz podczas jazdy / wcinający łańcuch


Deerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym temacie opiszę Wam dwa sprzyjające mi problemy.

Moim pierwszy problemem jest to, gdy jadę rowerem i pedałuję to w pewnym momencie jest tak jakby luz, czyli jakby korba sama się przesuwała do przodu i po chwili dalej można jechać, ten problem występuje podczas jazdy, gdy pedałuję w miejscu rękami to nie ma takiego czegoś, jedynie pod ciężarem.

 

Drugi problem polega na tym, że gdy zmieniam bieg na 1-1 to łańcuch mi się wcina bardzo mocno pomiędzy zębatki z tyłu, a szprychy i nie wiem jak to naprawić, czekam na Wasze rady, a od siebie dla innych ludzi dobra rada!

Jeżeli kupujecie dzieciom rowery na komunie, czy nawet dla własnych dzieci OMIJAJCIE ROWERY Z MARKETÓW, cena tego roweru już została przebita kilkakrotnie przeze mnie na zakup nowych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnobieg był wymieniany, suport był wymieniany tydzień temu i rower poszedł do serwisu do wycentrowania kół, więc nie był jeżdżony jeszcze, jedynie korba jest stara, a tak w prawej stronie jest właśnie ten luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch ma jakieś 50km przebiegu :)

 

Luz występuje na przerzutce tych "ciężkich" 1-6 na miejscu "godziny 13-15" i potem dalej się normalnie pedałuje i potem znowu to samo ;)

Suport nowy, wolnobieg nowy, łańcuch dość świeży, koła wycentrowane, nie wiem już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wymieniany był wolnobieg, więc nie ma tam bębenka .

Korba stara, łańcuch nowy - to dobry powód do przeskakiwania łańcucha, no i kłania się regulacja tylnej przerzutki, nie wykluczone również, że wolnobieg ? czy tam bębenek - nie wiem co jest faktycznie, jest walnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chyba będzie jak dam go ponownie do serwisu, mam nadzieję, że oni ogarną to w 100% i się więcej to sypać nie będzie..

Myślałem, że jest to coś łatwiejszego do ogarnięcia, a tu widzę kolejne koszta niemałe się szykują..

W sumie jeśli chodzi o te przeskakiwanie łańcucha (rozumiem, że chodzi Ci o ten luz o którym pisałem) to ten luz odczuwam podczas pedałowania i tak się sunie i łapie dalej i leci, nie wiem

Dzięki za pomoc Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...