Skocz do zawartości

[rd-m4000] Fabrycznie luźny nit?


Shiryu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem żonie nowego Maestro. Przy regulacji moją uwagę zwróciła tylna przerzutka, a konkretnie jeden z nitów, tuż poniżej śrub regulacyjnych H-L. Nit ma ze 3 mm luzu i swobodnie przesuwa się w pionie. Widać go na poniższych zdjęciach:

 

mli7w4.jpg

16k95zn.jpg

 

Na moje pytanie, ze sklepu dostałem odpowiedź, że "to normalne przy tym modelu, że nity są luźne i nie ma to wpływu na regulacje. Wszystkie nowe przerzutki Alivio tak mają". Żeby było śmieszniej, odpowiedź poparta jest tym artykułem, gdzie na jednym z ostatnich zdjęć faktycznie widać sterczący nit. I teraz moje pytanie: rzeczywiście ten typ tak ma? Jeśli macie dostęp do m4000, obejrzyjcie je uważnie i dajcie znać. Im prędzej tym lepiej ;)

 

Cóż, jeśli rzeczywiście wszystkie nowe Alivio mają taki potencjał luzów, to... :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu luźne były nity w tarczach Shimano, i to nie było normalne (tarcze podlegały wymianie reklamacyjnej), w tym wypadku według mnie również nie jest to "normalny" luz, być może zeszła cała seria takich przerzutek, ale to nie świadczy o normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden inny model Shadow nie ma w tym miejscu luźnego nitu więc argument że Alivio Twoje i jakieś inne ze zdjęcia z internetu tak ma nie jest szczególnie mocny. Niech sprzedający wymieni na egzemplarz wolny od wady, a w jaki sposób to zrobi nie Twój problem, młotkiem tego nitu sam przecież nie będziesz klepać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że te zdjęcia to chyba oficjalne materiały promocyjne Shimano. Jeśli taka niedoróbka występuje nawet tam, to znaczy, że twierdzenie że "wszystkie nowe Alivio tak mają" może być prawdziwe :verymad: A wtedy będziemy mieli do czynienia z grubszą sprawą, bo wymiana nic nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie luźny nit w tym miejscu nie ma wpływu na pracę przerzutki.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale tłoczone z blachy mocowanie linki jest tak ściśle dopasowane do korpusu przerzutki, że luźny nit na nic tu nie wpływa. To że przemieszcza się na boki w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...