Skocz do zawartości

[pulsometr] Bluetooth z Biedronki a Strava


maciucius

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj ten pulsometr i jestem bardzo zadowolony. Z Endomondo bardzo szybko się łączy i podczas jazdy również nie ma problemów. Poniżej link do trasy i wykresu. Na pierwszych 3km widać niedokładność pulsometru co wynika jak mniemam z tego, że się nie spociłem. Później już trzyma super. Kupię sobie chyba do niego żel EKG i powinno być dobrze już od startu.

 

https://www.endomondo.com/workouts/525060877/4867559

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie. Gdy wyłączam ekran i ponownie go włączę w polu na puls w Stravie jest pusto, po chwili dopiero się pojawia. To samo w BikeComputer. To też normalne? Bo ogólnie te 20min jechałem przy wyłączonym, maksymalnie przyciemnionym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem nie masz ustawionej jakiejś opcji oszczędzania energii?

Może BT wyłącza się jak wyłączasz ekran, było by to dziwne ale może...

No właśnie nie, Samsung S5 szukałem w Google ale nic o takim czymś nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie. Gdy wyłączam ekran i ponownie go włączę w polu na puls w Stravie jest pusto, po chwili dopiero się pojawia. To samo w BikeComputer. To też normalne? Bo ogólnie te 20min jechałem przy wyłączonym, maksymalnie przyciemnionym ekranie.

 

Mam tak samo z iPhone 5s i paskiem z Lidla (zapewne jedno i to samo). Na wykresach w Stravie widać jednak wszystko bez żadnych przerw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie nie, Samsung S5 szukałem w Google ale nic o takim czymś nie znalazłem.

Też mam S5 ale wszystko hula normalnie.

Pasek z lidla, strava i endo działają poprawnie nawet jak wyłączę ekran to po włączeniu widzę odczyt i w aplikacjach też jest bez przerw.

Może faktycznie to tylko kwestia wyświetlania w samej aplikacji a już na necie jest poprawnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem to cudo i oddałem po 2 testach na własnej skórze. 

Sparowaną miałem ją ze Stravą na Sony Z3 Compact (testowałem z włączoną/wyłączoną staminą, z dodaniem działania opaski do wykluczeń tego trybu), niestety opaska co chwila gubiła połączenie czego efektem było wydrenowanie baterii i zliczenie mi tylko kilku (sic!) poziomów tętna na 25 km jazdy - patrz grafika. Nie chciało mi się użerać z technologią - da mnie miało działać to tak, że wkładam telefon do kieszonki, wyciągam po jeździe i mam pięknie strefy tętna pokazane, a tu niestety lipa, , więc po prostu oddałem sprzęt, przyjęli bez problemów. 

 

Kaszaniaste są też zaczepy paska, jakieś takie filigranowe, 2 razy przy ubieraniu mi się odpięły. Dla porównania te które mam w starej Sigmie są o wiele bardziej solidne (działają pd paru lat i nigdy mi się nie rozpięły). 

 

Aha, Blady123, dzięki za cynk, że Strava nie obsługuje jeszcze ANT+ bo nawet nie byłem świadomy tego. Ponoć pracuja nad tym, można się zapisać na beta testera Stravy z obsługą ANT+. Więcej na ich oficjalnym blogu
 
 

post-103308-0-39894400-1432298073_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaraz pójdę pobiegać ze strava z wyłączonym ekranem, fakt jest, że oficjalna apka Stravy dla androida jest dosyć wybredna co do tego BT, długo szuka, nie pokazuje po wyłączeniu ekranu, nie wiem czy się rozłącza, jeżdze dalej z BikeComputer przy przyciemnionym ekranie, przynajmniej widzę prędkość, trasę, tętno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja kupiłem to cudo i oddałem po 2 testach na własnej skórze. 

Sparowaną miałem ją ze Stravą na Sony Z3 Compact (testowałem z włączoną/wyłączoną staminą, z dodaniem działania opaski do wykluczeń tego trybu), niestety opaska co chwila gubiła połączenie czego efektem było wydrenowanie baterii i zliczenie mi tylko kilku (sic!) poziomów tętna na 25 km jazdy - patrz grafika. Nie chciało mi się użerać z technologią - da mnie miało działać to tak, że wkładam telefon do kieszonki, wyciągam po jeździe i mam pięknie strefy tętna pokazane, a tu niestety lipa, , więc po prostu oddałem sprzęt, przyjęli bez problemów. 

 

Kaszaniaste są też zaczepy paska, jakieś takie filigranowe, 2 razy przy ubieraniu mi się odpięły. Dla porównania te które mam w starej Sigmie są o wiele bardziej solidne (działają pd paru lat i nigdy mi się nie rozpięły). 

 

Aha, Blady123, dzięki za cynk, że Strava nie obsługuje jeszcze ANT+ bo nawet nie byłem świadomy tego. Ponoć pracuja nad tym, można się zapisać na beta testera Stravy z obsługą ANT+. Więcej na ich oficjalnym blogu

 

 

Jestem niemalże pewien, że źle założyłeś pasek. Też miałem tak kilka razy, gdy przypadkowo źle założylem a potem przesunąłem pasek na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

A ja kupiłem to cudo i oddałem po 2 testach na własnej skórze.  Sparowaną miałem ją ze Stravą na Sony Z3 Compact (testowałem z włączoną/wyłączoną staminą, z dodaniem działania opaski do wykluczeń tego trybu), niestety opaska co chwila gubiła połączenie czego efektem było wydrenowanie baterii i zliczenie mi tylko kilku (sic!) poziomów tętna na 25 km jazdy - patrz grafika. Nie chciało mi się użerać z technologią - da mnie miało działać to tak, że wkładam telefon do kieszonki, wyciągam po jeździe i mam pięknie strefy tętna pokazane, a tu niestety lipa, , więc po prostu oddałem sprzęt, przyjęli bez problemów. 

 

Wiem, żę dawno, ale moze jeszcze komuś się takie info przyda:  Kupiłem sobie pulsometr z Lidla i używałem ze swoim Samsungiem S3 Mini. Musiałem co prawda telefon przeflashować (S3 Mini wspiera BTLE sprzętowo, ale ma androida w zbyt niskiej wersji i trzeba go zaktualizować). Nawet fajnie działał, a dwa tygodnie potem trafiła mi się Sony Xperia Z3. Tutaj na początku pulsometr działał dobrze, a potem zaczęły się problemy ze 'schodami' na wykresie HR. Wyglądało to identycznie jak na Twoim wykresie. Walczyłem z różnymi opcjami, stamina, włączony ekran non-stop, umiejscowienei telefonu, zmieniałem baterię, położenie paska na klacie, nawilzenie i nic, cały czas to samo... Myślałem, że pulsometr się popsuł, ale teraz musiałem wrócić do starego telefonu i spróbowałem jeszcze raz - pulsometr działa łądnie i nic nie przerywa. Wydaje mi się, że to musi jednak być coś charakterystycznego dla Sony.

 

 

 

Kaszaniaste są też zaczepy paska, jakieś takie filigranowe, 2 razy przy ubieraniu mi się odpięły. Dla porównania te które mam w starej Sigmie są o wiele bardziej solidne (działają pd paru lat i nigdy mi się nie rozpięły). 

Potwierdzam, w porównaniu do Sigmy zaczepy są bardzo wątłe i luźne, jednak w czasie jazdy jeszcze mi się ani razu nie rozpięły.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...