Skocz do zawartości

[Korba] Skrawki metalu przy mocowaniu pedałów


killy9999

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wczoraj nowy rower (Unibike Vision). Po powrocie do domu wypatrzyłem dziwną rzecz. Mianowicie z mocowań pedałów wystają bardzo ostre skrawki metalu:

 

Img 7683

 
Ogólnie rzecz biorąc jedno wilekie WTF!? Ktoś widział kiedyś coś takiego? Czy to może świadczyć o tym, żeprzy składaniu roweru uszkodzono gwint w korbie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, pedały mają czworokątny chwyt na klucz 15 do dokręcania, korba ma okrągły otwór. Pedały sa wkręcone tak mocno, że czworokątna oś pedałów "wydarłą" nieco metalu z kobry. Gwint nie jest uszkodzony, i wszystko jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukeero - wydaje się być przykręcone prosto. Poza tym problem jest przy obu pedałach, a nie wydaje mi się prawdpodobne, żeby w sklepie rowerowym dwa pedały wkręcono krzywo. Po dokładnym przyjrzeniu się, stwierdzam że to co napisał piotreeek wydaje się mieć sens. W sumie to powinienem spróbować je wykręcić i zobaczyć czy wszystko OK, ale stwierdziłem że zanim to zrobię lepiej zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupiłem wczoraj nowy rower (Unibike Vision). Po powrocie do domu wypatrzyłem dziwną rzecz. Mianowicie z mocowań pedałów wystają bardzo ostre skrawki metalu:

 

 
 
Ogólnie rzecz biorąc jedno wilekie WTF!? Ktoś widział kiedyś coś takiego? Czy to może świadczyć o tym, żeprzy składaniu roweru uszkodzono gwint w korbie?

 

 

Pedała Padały dokręca sie stosunkowo mocno, to naturalnie ze tak wydrze metal jak ktoś zapomni albo umyślnie nie zastosuje podkładki między pedałem a ramieniem korby (w szczególności dotyczy to korb aluminiowych i z kompazytu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...