Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour XCM HLO i korek blokady Remote Speed Lock


v3sp3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Piszę z następujacym pytaniem, otóż posiadam amortyzator XCM HLO z blokada na goleni i jak wszystkim wiadomo, aby zablokowac skok trzeba tam siegać łapką. Jako że jestem człowiekiem z natury leniwym i dbam o jak najmniejsze wydatki energetyczne zainteresowało mnie "przerobienie" go na model z RSL. :) I po całodniowym przegrzebaniu "interneta" znalazłem coś takiego:

 

http://www.sklep.eurobike.pl/index.php/produkt/korek-blokady-do-amortyzatorow-suntour-srfke112

 

http://www.sklep.eurobike.pl/index.php/produkt/manetka-blokady-skoku-sr-suntour-na-kierownice-model-2009

 

I teraz pytanie dla starych (bez obrazy) wyjadaczy. Da się to ze sobą zżenić? Chodzi mi o zastosowanie tego przy moim amortyzatorze? Czy będę skazany na dalsze sięganie i marnotrawsto energii? :D

 

Z góry dziekuję za wyrozumiałość, gdyż jest to mój pierwszy temat "ever". Więc na początku nie bijcie, wytłumaczcie :D

Edytowane przez v3sp3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że te części przekraczają wartość tego uginacza? ;)

IMHO można lepiej zużytkować te pieniądze, np. odłożyć na rzecz kupna prawdziwego amortyzatora.

A druga sprawa, skoro tak często używasz tej blokady to może sztywny widelec by się przydał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie chodzi o mieszane warunki raz mam asfalcik raz małe błotko :D I to by było poręczniejsze :D Nie to żebym jezdził 100m asfaltu i 100m błotka, i tak na zmiane w koło, no ale jak jest ładna nawierzchnia to czemu by nie depnąć :D A pominiecie czynnosci grzebania przy widelcu byłaby plusem :D:) Mam sztywny też :D Ewentualnie złóżmy to na moją zchcianke :D Tzn mam dostep do tego za połowe ceny to przykładowe zdjecia i dane :D U know what I mean :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szczegóły techniczne możesz podpytać się forumowicza Activia, na codzień sprzedaje i serwisuje Suntoury.

O zasadności takiej modyfikacji, jeśli okaże się możliwa, pisałem już wyżej. Widelec nowy wart może ze 150zł, wolałbym dozbierać i kupić coś co naprawdę działa, nawet jeśli nadal nie będzie miało tej magicznej manetki. Błotko nie kłóci się ze sztywnym widelcem, a w polepszeniu trakcji xcm i tak nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przerobić zwykłego HLO na manetkę musiałbyś mieć jeszcze trzpień na który nakłada się tą biała zębatkę ... 

Jeszcze będzie delikatny problem z korkiem który do blokady z manetki potrzebuje otwór na śrubę która to wszystko trzyma.

 

Nawet jak będziesz miał to za połowę ceny ... czyli za okolice 100 zł ... to i tak brakuje ci jeszcze kilku elementów dla 100%`towo skutecznej modernizacji. Moim zdaniem taka zabawa z XCM się nie kalkuluje ... nawet z manetką wciąż i nadal będzie kiepskim widelcem w najlepszej wersji wyposażenia.

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od twojego XCM-a. Przeróbka na ten mechanizm jest nie mozliwa gdyż jest to mechanizm stosowany w amorkach wyższej półki tj. Epicony RLD i RLD oraz Axony RLD jak równiez niektóre modele raidonów z wcześniejszych lat z aluminiowym korkiem. 

Co do Amorków to jest szansa że może uda mi się sprowadzić Raidony powietrzne wersji RLR  pod piwoty już te z aluminiowymi złotawymi rurami goleniowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rozkręcę widła i zobaczę. Widziałem, że na Twojej stronie są dostępne części. Możesz podpowiedzieć? Czy nowy XCR tak samo szybko łapie luzy? Ile kosztuje amortyzator do amatorskiej ale komfortowej jazdy po po lesie. Korzeniach, 100 % las, jazda rekreacyjna, niziny.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator ma zapewniać trakcję, ewentualny komfort to tylko pochodna tego! Oczywiście o ile dany model pozwala można ustawić go totalnie "na pluszowo" niemniej grozi to częstymi dobiciami, a i zbyt duży SAG też pewnie upośledza pracę widelca i geo roweru w pewnym stopniu.

W kwestii za ile - tak orientacyjnie za 600-700zł, czasem nieco mniej, można rozglądać się za czymś nowym co działa w miarę poprawnie lub używką z nieco wyższej półki, za 1000-1500zł to już spory wybór uznanych modeli typu Reba, Epicon, itp. Pozostaje jeszcze kwestia jaki skok i pod jakie koło, oś, sterówkę i hamulce. Niektóre kombinacje są trudno dostępne, a niektóre wogóle, np. piwoty praktycznie całkowicie wyginęły w nowych "ambitniejszych" konstrukcjach.

Górnej granicy cenowej nie ma. Powyższe tyczy się widelców do szeroko pojętego XC, widelce do "rąbanki" to jeszcze inna bajka i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Mistrza ACTIVIA :D Powiedz mi Sensei, mam jeszcze rower Specialized, który stał na balkonie i jego "uginacz" Suntour delikatnie pokrył sie rdzawym nalotem, ale po przejechaniu paluchem tlenek żelaza schodzi :D Oczywiście nie z mojej winy został tak pozostawiony na pastwę losu, a mam się nim zajać, stąd pytanie skoro rower ma przejechane ok 20km będzie coś z niego czy rozgladać się za czymś nowym? :D

Edytowane przez v3sp3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...