Skocz do zawartości

[amortyzator Reba 2012]


kiniu37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, są różne szkoły dotyczące ciśnienia w  komórach amortyzatora (pozytywna/negatywna), jedni piszą, że powinno być więcej 
o 10-15% w komorze pozytywnej w stosunku do komory negatywnej a inni odwrotnie. Co proponujecie,  jakie spróbować na początku kombinacje ciśnienia, nie mam specjalnych wymagań, jazda raczej spokojna - teren/miasto, chodzi mi o najbardziej optymalne ustawienie.
 

Waga  80-85kg.

Edytowane przez kiniu37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja przy swojej Rebie z 2012 roku przy wadze 81kg jeżdżę na ustawieniu lekko powyżej 120psi w obydwu komorach. Amorek nie dobija nawet przy poważniejszych akcjach w lesie, pracuje bardzo przyjemnie na mniejszych nierównościach. Regularnie serwisowana co roku.

 

Staraj się jeździć na podobnym ciśnieniu w obydwu komorach. W przypadku rozbieżności w ciśnieniu w komorach amortyzator będzie albo upośledzony na małych nierównościach (mniej psi w komorze negatywnej) albo będzie się zapadał (mniej psi w komorze pozytywnej).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość petrop

Ja mam ale z 2014-2015 (rower Canyon z 2015) przy wadze 72 kg powinienem mieć 105 psi ale przy tych ustawieniach zobaczyłem że mi dobija do końca więc mam ustawione 110-115psi Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...