Skocz do zawartości

Porada odnoście konfiguracji tylnego koła MTB 26" (100kg+)


ATX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Potrzebuje porady odnoście konfiguracji tylnego koła MTB 26". Nie jestem zbyt obcykany w temacie, choć troszkę tematów przeczytałem.

 

Jazda raczej rekreacyjnie, 40/40/20 asfalt/las/góry

 

 

W zeszłym tygodniu efektownie "spadłem" z górki na kabatach i zwichrowało mi się koło jak u kolegi w tym temacie  :woot: http://www.forumrowerowe.org/topic/183180-kolo-czy-da-sie-uratowac/

Raczej nie ma co ratować obręczy ...

 

Zaznaczam że ważę ok 100kg, a i czasem mam plecak 5-10kg, więc sprzęt chciałbym pancerny.

 

Mój rower to GT Avalanche 1.0 2008

 

Obręcz Jalco AX430

 

Szprychy ???

 

Piasta Shimano Deore FH-M530 VIA-M

 

Dętka Kenda Nevegal 2.35

 

V-brake

 

 

Opcja pierwsza:

 

Zostawić Piastę

 

?? Szprychy DT Champion 2.0 (podobno pancerne, ale są też 2.34) (75zł) + Nyple (10zł)

 

?? Obręcz pod V-b ...

 

 

Opcja druga:

 

Zbudować coś pod tarcze, bo tracę zaufanie do V-brakeów ....

 

?? Szprychy DT Champion 2.0 (podobno pancerne, ale są też 2.34) (75zł) + Nyple (10zł)

 

?? Obręcz Sunrims MTX33 / 39 spawana (150zł)(180zł)

 

?? Tarcza ...

 

 

Opcja trzecia:

 

Od razu kupić całe koło …

 

 

Co do kasy to oczywiście chciałbym jak najmniej .... ale jeśli padnie na całe koło, to max 500zł (600zł ale przez tydzień nie będzie podwieczorków  :laugh: )

Jeśli padnie na zaplatanie, to gdzie to zrobić w miarę tanio i porządnie (w AirBike krzyknęli 90zł a to moim zdadniem przegięcie).

 

 

Przepraszam jak gdzieś "zabłysnąłem". To mój pierwszy post - wiadomo jak trwoga to do ... B ... forumrowerowe.org  :laugh:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT Champion w zupełności wystarczą.

Kupiłem jakiś czas temu DT champion 2.34mm i nyple do nich są tak wielkie że nie pasują do żadnych oczek obręczy jakie mam na stanie, po prostu się nie mieszczą, nie mam pojęcia po co są te szprychy.

 

Z vki chyba lepiej się pożegnać, tarcze to słuszny kierunek

 

U mnie w sklepie mogę zaproponować takie koło

Piasta RIval 922DF 32h czarna pod tarcze 100zł

Obręcz DT Swiss EX500 pancerna obręcz o wadzę 550gramów cena 150zł

Szprychy CnSpoke STD14 1zł/sztuke, a są równie pancerne co DT Champion

Razem z przesyłką przednie koło u mnie wyszło by Cie 300zł i będzie nie do zdarcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...