Skocz do zawartości

[opony] Najlepsze na asfalt


wulki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie. Poszukuję najlepszych opon na asfalt i okazjonalnie leśne ubite ścieżki w rozmiarze 29 i czy bez problemu wejdą na felgę na której obecnie znajduje się opona w rozmiarze 2.1

Czekam na ciekawe propozycję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to miałoby 19mm wewnętrznej to weszłoby nawet szosowe 700x23 ale ze względu na szutry to dobra powinna być taka Kenda Kwest. Jeździłem na nich po Jurze w rozmiarze 700x28 i dawały radę przez jakieś 6kkm. Później wyszło płótno.

Edytowane przez Mr. Dry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłużą baaardzo długo,nie udało się tego nigdy przebić,w realu są sporo węższe niż deklarowane 50mm,mają minimalne opory toczenia,waga nie jest tak odczuwalna jak wynika z opisu,akceptują wysokie ciśnienia na asfalt,na niższych da się jeżdzić po lesie.

 

http://www.bike-discount.de/en/buy/schwalbe-marathon-supreme-roadstar-28-50-622-reflex-202149/wg_id-251

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość obręczy jest taka sama. 29" to taki trochę "chłyt matetingowy", wysokość opony sprawia, że jest to taki a nie inny rozmiar.

 

 

na 19mm wejdzie max 28mm

Znam tę tabelkę. Może i nie jest zalecane, ale ja bez problemów tak jeździłem. Mało tego ciągle tak śmigam tyle, że w drugą stronę :).

Edytowane przez Mr. Dry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lasu pewnie zachaczy, ale tylko ubite ścieżki. To tak ogólnie rower dziewczyny i po piachu za bardzo jeździć nie lubi. Myślałem o Schwalbe Smart Sam 28x1.6. Lub Schwalbe Marathon 28x1.50. Coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marathony nadają się tylko na twarde, więc już do lasu czy na (choćby i symboliczny) piach szukałbym czegoś innego. Smart Samy to dobra opcja na takie warunki. Ewentualnie jeszcze Continentale Cyclocross Speed. Trochę mniej "terenowe" niż SS, ale na twardym nawet szybsze. Bardzo popularne w rowerach przełajowych, w moim crossie też świetnie dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schwalbe hurricane jest model 29x2.0 Opona toczy się cicho po asfalcie i kostce po szutrach też daje radę.Opona jest wytrzymał i tania jak założysz taką to przynajmniej rower nie straci na wyglądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem. Sam jeżdżę na Racing Ralph. Ale dziewczyna uparła się na coś wąskiego. Może myśli że nie będzie trzeba pedałować.

Chociaż te Racing Ralph też bym zmienił na coś szybszego. Tylko że ja akurat mam 27.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...