Skocz do zawartości

[rower] około 4000


kuba3d6

Rekomendowane odpowiedzi

Do Canyon`a owszem ale nie 6,9 ... bliżej mu niestety do 5,9 z którym osprzętowo jest porównywalny. ...

Główna różnica do 6,9 to gorszy amortyzator z prostą rurą sterową  ... montowany na sterach redukcyjnych w ramie Tapered, do tego na zwykłą oś 9 mm.

 

Pozdro

 

@@beskid, mnie ubiegł :D.

 

W największym skrócie Radon będzie porównywalny do Canyona w zbliżonej cenie ... ot cała filozofia. :)

 

 

 

 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj już w każdym przypadku jest to zaznaczone w specyfikacji. Jak nie amora to w opisie piast czyli QR15mm.

 

Technicznie bardzo ładnie to widać na przykładzie tego Silvera Sola 2 z białym Reconem. Oś 9mm jak by wkładasz "od spodu" czyli musi być szczelina na nią w goleni amora. Przy QR15mm tego nie ma bo zastąpiono to osią przelotową.

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem Radona ZR Team 8.0 niedawno w Bike-Discount.de, VAT normalnie 23%, jesteśmy w Unii, więc wsio bez problemu, wysyłka DHL ok 30 Euro. Rower przyjeżdża ze złożonym tylnym kołem, montujemy tylko przednie koło, kierownice, pedały i siodełko, cała reszta jest już ustawiona. To jeden z największych sklepów w Niemczech, nie ma szans na wtopę, nawet można dzwonić i pisać do nich maila po polsku...

 

Ogólnie te Radony czy Canyon są mega do siebie podobne, widelec taki sam, osprzęt praktycznie też, pozostaje kwestia wyglądu. Mnie akurat Radon podchodzi bardziej od Canyona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pozostał mi dylemat czy wziąć radona zr team 8.0 czy canyona 6.9.

 

Z tego co widzę to w radonie jest korba slx a w canyonie deore i to chyba wszystko jeżeli chodzi o różnice.

Co z tych dwóch modeli będzie lepsze?

 

Jak wygląda sprawa płatności przy zakupie z niemiec w euro, podczas gdy mam tylko zlotowkowe konto ?

Jeżeli rower z przesyłką kosztuje 1033 euro to przeliczam to po prostu po aktualnym kursie czy dochodza jeszcze jakies dodatkowe oplaty ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Canyonie płacisz w złotówkami na konto w polskim banku ...

W ofercie z Radonem pozostaje założyć konto walutowe i przewalutować złotówki  w jakimś kantorze internetowym.

 

Jak są niemal identyczne ...

To ja bym wziął lżejszego :) ...

Masz 0,4 kg różnicy na korzyść Caanyona ... oba rowery mają podaną wagę bez pedałów, których nie ma w zestawie i nie wiadomo jakiego rozmiaru dotyczy waga.

Canyon do roweru dodaje pompkę do amortyzatoram, w Radonie nie znalazłem takiej informacji.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pozostaje założyć konto walutowe i przewalutować złotówki w jakimś kantorze internetowym.

w moim banku tj. alior bank normalnie jest opcja "przelew zagraniczny" i sami z atomatu przeliczają walutę po swoim kursie (nie koniecznie najlepszym ale dużych różnic nie ma) konto mam zwykłe nie walutowe. Myślę że w innych bankach też mają takie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sami z atomatu przeliczają walutę po swoim kursie (nie koniecznie najlepszym ale dużych różnic nie ma)

 

Dlatego sugeruję konto walutowe ... bo banki lubią zarabiać ... a ja lubię wydawać tylko tyle ile jest koniecznie potrzebne. 

5 gr na każdym jurku przy 1000 sztukach waluty daje ni mniej ni więcej 50 zeta ...

Zawsze to 50 zeta, które możesz wydać na dobry browar żeby oblać zakup :) ... browar który wypijesz ty a nie prezes banku :).

 

Do oblewania polecam piwko Doctor Brew Molly IPA ... dla mnie delicje :D 

 

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To znowu ja, niestety w związku z nieoczekiwanymi wydatkami musiałem odłożyć w czasie zakup roweru. Teraz znowu się do tego przymierzam, ale niestety budżet jakim dysponuje jest dużo mniejszy. Czy da się znaleźć coś ciekawego w kwocie około 2000 zł, maks 2500, ale wolałbym bliżej tej pierwszej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja odświeżę temat w takim razie co by nie zakładać nowego tematu :)
Do wyboru mam:
Cube LTD Pro 2014 http://www.chainreactioncycles.com/pl/en/cube-ltd-pro-29-hardtail-bike-2014/rp-prod114140
4849zł - 10% od tej ceny lub 15% wartości roweru na akcesoria
Radon ZR Team 8.0 2015 http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-zr-team-29-8.0-237621
929 euro co da przy obecnym kursie około 3900zł (cena z wysyłką)

Tegoroczny Cube LTD Pro ma jednak słabszy osprzęt http://www.bike-discount.de/en/buy/cube-ltd-pro-29-blackline-230354/wg_id-117
Chyba że lepiej już uderzyć w ten model: http://www.bike-discount.de/en/buy/cube-race-one-black-n-flashyellow-238104/wg_id-117
Myślałem też nad tym: https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3640 ale ma słabszy osprzęt aniżeli Radon, ale wychodzi 500zł drożej i dodatkowa pompka i klucz raczej nie są warte takiej dopłaty.

Który z nich polecicie oraz czy macie jeszcze jakieś propozycje poza nimi w tej cenie?


 

Edytowane przez AveS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tutaj pies pogrzebany, gdybym nie miał tego dylematu to pewnie bym go już dzisiaj zamawiał :) Dzisiaj się przymierzyłem do Cube-a LTD z 2014 roku i wrażenie bardzo na +++
Macie Panowie jakieś opinie odnośnie hamulców Shimano A-M506 które są w Cube LTD Pro 2015? Czy Deore A-M615 będą odczuwalnie lepsze? Czytałem, że hydrauliki od Shimano powyżej 6xx są po prostu dużo mniej awaryjne, ale może to moja błędna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rozmiar mierzyłeś tego cube?

 19 cali, był ok :)

Obecnie bardziej preferuję platformy aniżeli spd :)

 

Jeden z użytkowników forum zauważył, że Radon 18 cali tegoroczny jest podobny do Cube-a LTD 19 cali z zeszłego roku, jeśli chodzi o geometrię. Patrząc na jego uwagi ma dużo racji, tylko nadal pozostaje ta niepewność. Eh niezdecydowany jestem jak przysłowiowa kobieta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...