Skocz do zawartości

[napęd] coś przeskakuje - jak określić w czym jest problem


hanzklotz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Herbaciany

Witam

Mam dość podobny problem.

Łańcuch dziś smarowany,koło prawidłowo założone, ale musiałbym wycentrować. Podczas normalnej jazdy, łańcuch jest dość cichy.

Jednak gdy dodam siły, zaczyna chrobotać. Nie wiem, może powinienem poczekać aż smar wchłonie się lepiej. Podejrzewam rozciągnięcie łańcucha. Przedtem nie było tego problemu, gdyż stary gęsty już smar tłumił wszystkie dźwięki.

Przełożenia działają dość płynnie.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcucha nie smaruje się smarem bo wtedy cały syf Ci sie do smaru będzie kleił. Jak się tego nazbiera, to Ci będzie chrobotać :) Jeśli podejrzewasz rozciągnięcie łańcucha, to pojedź sobie na dowolny serwis i Ci to sprawdzą. Jak wymienisz sam łańcuch a kasete/wolnobieg zostawisz to wtedy pewnie będziesz miał taki problem ja ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herbaciany

Łańcucha nie smaruje się smarem bo wtedy cały syf Ci sie do smaru będzie kleił. Jak się tego nazbiera, to Ci będzie chrobotać :) Jeśli podejrzewasz rozciągnięcie łańcucha, to pojedź sobie na dowolny serwis i Ci to sprawdzą. Jak wymienisz sam łańcuch a kasete/wolnobieg zostawisz to wtedy pewnie będziesz miał taki problem ja ja.

Krople smaru nanosi się na ogniwa.

Muszę zmierzyć łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Łańcuch dziś smarowany,koło prawidłowo założone, ale musiałbym wycentrować. Podczas normalnej jazdy, łańcuch jest dość cichy. Jednak gdy dodam siły, zaczyna chrobotać. Nie wiem, może powinienem poczekać aż smar wchłonie się lepiej.

 

Wiesz chyba jak powinna wyglądać prawidłowa konserwacja napędu? Najpierw dokładnie myjemy np. benzyną ekstrakcyjną, czekamy aż wyschnie, kropelka oleju do łańcucha na każde ogniwo i po kilku godzinach wycieramy do sucha szmatką nadmiar oleju. To tak w skrócie.

 

Gdy wykonasz tą czynność prawidłowo, napęd przez kilkadziesiąt km powinien być niesłyszalny. Wg. mnie walisz za dużo oleju na łańcuch lub go dokładnie nie wycierasz po smarowaniu i piach przykleja się do niego i chrobocze.

 

 

 

Jak wymienisz sam łańcuch a kasete/wolnobieg zostawisz to wtedy pewnie będziesz miał taki problem ja ja.

 

Nie koniecznie, często wystarczy wymienić sam łańcuch i jeździmy dalej, ale kaseta i korba muszą być w dobrym stanie a nie zajechane. Najlepiej oczywiście wstawić fotki napędu wtedy będzie jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herbaciany

Wiesz chyba jak powinna wyglądać prawidłowa konserwacja napędu? Najpierw dokładnie myjemy np. benzyną ekstrakcyjną, czekamy aż wyschnie, kropelka oleju do łańcucha na każde ogniwo i po kilku godzinach wycieramy do sucha szmatką nadmiar oleju. To tak w skrócie.

 

Gdy wykonasz tą czynność prawidłowo, napęd przez kilkadziesiąt km powinien być niesłyszalny. Wg. mnie walisz za dużo oleju na łańcuch lub go dokładnie nie wycierasz po smarowaniu i piach przykleja się do niego i chrobocze.

 

Nie koniecznie, często wystarczy wymienić sam łańcuch i jeździmy dalej, ale kaseta i korba muszą być w dobrym stanie a nie zajechane. Najlepiej oczywiście wstawić fotki napędu wtedy będzie jasność.

Okazało się, że za mało kropelek dałem na łańcuch, przez co czasami chroboli. Smar jest wytarty. Drugą rzeczą jest ustawienie linek przerzutek. Łańcuch się nie wydłużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herbaciany

Wiesz chyba jak powinna wyglądać prawidłowa konserwacja napędu? Najpierw dokładnie myjemy np. benzyną ekstrakcyjną, czekamy aż wyschnie, kropelka oleju do łańcucha na każde ogniwo i po kilku godzinach wycieramy do sucha szmatką nadmiar oleju. To tak w skrócie.

 

Gdy wykonasz tą czynność prawidłowo, napęd przez kilkadziesiąt km powinien być niesłyszalny. Wg. mnie walisz za dużo oleju na łańcuch lub go dokładnie nie wycierasz po smarowaniu i piach przykleja się do niego i chrobocze.

 

 

Nie koniecznie, często wystarczy wymienić sam łańcuch i jeździmy dalej, ale kaseta i korba muszą być w dobrym stanie a nie zajechane. Najlepiej oczywiście wstawić fotki napędu wtedy będzie jasność.

Postaram się wstawić zdjęcia, lecz nie wiem co to da.

Wydaje mi się, że mam źle ustawione przerzutki....hm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...