Skocz do zawartości

[rower] Gary Fisher Marlin 2006 - opis właściciela


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym temacie spróbuję opisać (wady, zalety, co popsułem) przyszłym potencjalnym nabywcą GF Marlina, bo parę godzin temu stałem się jego właścicielem :D

 

Informacje niezwiązane z ww. rowerem, nie interesuję cię, to pomiń

Kilka zdań na początek jak wszedłem w jego posiadanie. Już dawno zaczął się kolejny sezon rowerowy a ja, jak co roku męczę się na moim rowerze typu super market. Myślałem, że tak, jak co roku pomęczę się wykręcę parę, kkm na moim beznadziejnym sprzęcie i przyjdzie zima. Nie udało się najpierw przerzutka (SIS) wpadła mi w szprychy leciuteńko przesunięta przez gałąź. Nic by się takiego nie stało no, ale że w moim wehikule tylne koło łapie straszne luzy po przejechaniu 30km to miałem pecha (mega luz na tylnej piaście + las = katastrofa). Wyciągnąłem pod prostowałem, działało, co prawda od tego czasu przy każdej najbliższej przejażdżce towarzyszył mi zawsze dźwięk zzyyg zyyyg wydawany przez łańcuch, który nie układał się dobrze na zębatkach. Myślałem, że naprawię po letniej sesji. Sesja się skończyła no to na pierwszy ogień poszła piasta rozkręciłem wymieniłem ośkę, konusy, koronki złożyłem i co? oczywiście zero poprawy, więc szybka wycieczka na allegro i co widzę żeby naprawić wszystkie wady podmieniając wadliwe części częściami z wyższej półki to trzeba wydać 100zl o_O przecież za tyle to ja kupię nowy rower w super markecie, który będzie ciut niższej klasy do mojego. No to się wkurzyłem i stwierdziłem pora na nowy rower :) Przeliczyłem finanse i zacząłem szukać następcy. Po kilkunastu godzinach w necie znalazłem nawet fajny rowerek Kross level a4 (1599zl) już miałem kupować, ale obejrzałem go sobie dokładnie w pobliskim sklepie i stwierdziłem, że jego ram to nie dla mnie. Po opukaniu jej i odkryciu podobnego dźwięku (puknięcie w środek najdłuższej rury), do tego jaki wydaje puszka po Coca-Coli po takiej samej operacji (ta rama waży ponoć 1600g i w najcieńszym miejscu jest, wycieniowana do 1.1mm) stwierdziłem, że strach przed jej złamaniem będzie mi towarzyszył po przejechaniu każdej większej nierówności terenu odbierze mi całą frajdę z jazdy. Więc stwierdziłem, że to nie rower dla mnie przypadkiem tak szczęśliwie się złożyło, że zadzwoniłem do dużego salonu rowerowego a po usłyszeniu słowa w słuchawce „przecena na wszystkie rowery średnio, po 20%” czym prędzej pojechałem tam. Z salonu po 3h rozważań na temat co by tu wybrać za namową sprzedawcy wyjechałem GF Marlinem.

Koniec informacji niezwiązanych z Marlinem

 

Dane techniczne

 

Dziś jedynie zrobiłem parę km po lesie, więc nie jestem wstanie nic powiedzieć na temat Jego właściwości. Po odbyciu tej przejażdżki stwierdziłem, że bym uszkodził albo obręcze albo opony, bo w salonie napompowali go potwornie miękko a ja w przypływie adrenaliny za szybko chciałem go przetestować i nie sprawdziłem przed wyjazdem tak oczywistych rzeczy jak ciśnienie w oponach :( Naszczęście nic nie zepsułem tą przejażdżką, ufff. Jutro zrobię kilkadziesiąt km to napiszę coś więcej i zrobię fotki, bo dziś już nie zdążyłem zanim się ściemniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...