Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Rano pogoda nie zapraszała na rowerowanie(to co najbardziej nie lubie to wiatr),to tez wzialem sie do czyszczenia napędu w moim 29erze,dokładne wyczyszczenie kasety,korby,przerzutek i łańcucha,położenie oleju no i dokładne przecieranie szmatka.Po południu pogoda sie troche poprawiła i mimo ze leciutko pokapywalo ale juz bez wiatru z moja przyjaciółka wybraliśmy sie na treningach na 2 godzinna przejażdżkę,tak troche spacerowo.Nawet w "niepogodę" mozna odkrywać uroki natury:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za serwis mojej piasty DT Swiss 350, bebenek bez komplikacji, łożyska wypiłem tak samo łatwo jak wbiłem nowe, ale zapomniałem założyć pierścienia sprężynowego, po chwili namysłu stwierdziłem że tak czy siak nie pełnił tam żadnej funkcji więc zabrałem się za korpus, okazało się że niestety muszę wybić świeżo wymienione łożysko SKF po stronie nie napędowej, nic mu się nie stało zauważalnego więc uznaje sukces teraz największy problem- nakrętka po stronie napędu, samemu mi się nie udało w imadle, młotek też nie pomógł- ostatecznie przy pomocy 2giej osoby, ściany i 2 metrowej rury gwint puścił, łożysko oczywiście zjedzone przez rudą, ale po wbiciu nowego i złożeniu wszystkiego do kupy na szczęście wszystko działa :D

Ps. Zrobiłem z tego video, coś na kształt poradnika- na YouTube tego brakuje, ale nie jestem pewien czy zobaczy internet bo nie chce mi się edytować klipów :/

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Edytowane przez piciu256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym utopieniu roweru w lesie, dzisiaj gruntowne czyszczenie, przednie koło zaliczyło wizytę w serwisie na poprawę centrowania. Wieczorem 26km ze średnią 22km/h po asfalcie. Za to kilka dobrych podjazdów. Nie miałem serca zaraz po czyszczeniu wpakować go w bagnisko. Niech jedną noc postoi czysty;)

 

Tapnięte z mojego Mate 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś średnia sporo lepsza niż wczoraj. Ostatnio nie mogłem wbić trójki z przodu bo coś mnie blokowało. Zastosowałem chwyt psychologiczny tj. w wolnobiegu 7 koronka miała 14 t i na 3x7 śmigałem normalnie , w kasecie 5 koronka ma 15 t a na 6 jest 13 t. Wbiłem sobie , że jeździłem na cięższym niż to "kasetowe" 3x5 i idzie elegancko :D

 

Od jakiegoś czasu mam denerwujące strzelanie w okolicy suportu , także jutro się biorę za rozbiórkę. Ciekawe czy to pedały się poddają ( kilka razy dobrze się wykąpały ) czy to suport. 

FTYZ2QZ.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj juz pogoda ok,taka jaka lubie na rower temperatura około 20 stopni bez ostrego słońca.No i wreszcie wyprowadziłem mojego 29era,najpierw w grupie(troche sie reszta ociągała)a pozniej sie im zerwałem i "pobrykalem"po bezdrożach tak około 30km i gdyby nie to ze byłem umówiony pewnie bym jeszcze zrobił z 15km:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem korbę , strzela prawdopodobnie suport. Nie chce mi się go rozbierać , więc niech tak będzie bo i tak napęd pewnie niedługo pójdzie do wymiany.

ybxbFDR.jpg

 

Niby korba założona od nowości a ściągacz nie chciał się wkręcić , wchodził z dużym oporem , ciężko było równo ustawić. 

 

Edit:

Zrobiłem bardzo szybkie kółko po okolicy i o dziwo nic nie strzela. Podczas kręcenia bez łańcucha też było słychać lekkie strzelanie a nagle cisza :o

 

Nie ma to jak sprzęt , który naprawia się sam :D

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przed 7 na pobranie krwi i póki co siedzę i gram :P

 

 

 

Słyszałem teorię że przed śmiercią następuje poprawa..

To kiepsko dla mnie , ale dobrze dla Kantele :D bo jak się ten suport rozchodzi to pochodzi :P

 

 

 

Dobrych kilkanaście minut prób zrobienia dłuższego whele niztylko poderwanie i 2 metry jazdy... nie wychodzi, zastarym już na to?

Kiedyś w lesie próbowałem to poleciałem do tyłu i wylądowałem na kolanach z rowerem w pionie , także się nie przejmuj :D Aktualnie nie mam takiej potrzeby , ale też słabo mi to idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za otuchę, zazdroszcze dzieciakom, co jeżdzą na tylnym jakby było przyklejone... dobre, zę opanowałem ratowanie się przed zaliczeniem gleby na plecach...

A dzis z młodym na trening, a w międzyczasie w stroju bojowym po pobliskim terenie ostry trening i kilka sprintów, po treningu z młodym wydłużony powrót, bo chiał uzyskać na liczniku dystans z samymi szóstkami czyli ja dziś ponad 25km to spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50km, do Poznania i z powrotem, wyjazd po naboje co2 do syfonu (taaa jasne... do pistoletu [emoji14] ) a przy okazji złapałem kilka pokemon'ów ;)

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Edytowane przez piciu256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam okazję i niewątpliwą przyjemność potrenować z Jankiem "Elvisem" Kilińskim w roli instruktora na Kazurce :)

Efekty bardzo pozytywne - wreszcie przestało mnie "wystrzeliwać" z pierwszych hopek (tych falek na samej górze), udaje się w miarę płynnie i bez hamowania przejechać następne hopki, te nierówne, po pierwszej bandzie, oraz pokonałam rock garden z trasy XC :D

Nie ma to jak potrenować z fachowcem :)

Szkoda, że na dole przy stolikach stała woda i nie dało się tam potrenować najazdu i lądowania :( ale i tak było fajnie a nogi od pompowania mnie bolą jak ja pierniczę :)

 

A zaraz po treningu Szkotek powędrował do serwisu na ogarnięcie suportu (niestety, sam się nie naprawił) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...