Skocz do zawartości

[amor do xc]Pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę zakupić amorek do roweru z kołami 29 cali. Musi być tapered i z osią 15 mm. Przegladając oferty znalazłem takie dwie ciekawe opcje (odwieczna walka fox vs rocks shox): http://www.ebay.pl/itm/Fox-32-Float-CTD-O-C-Tapered-Federgabel-schwarz-QR15-120mm-Federweg-29-Zoll-/351305628502?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item51cb727b56 i http://www.merlincycles.com/rockshox-reba-rl-forks-29er-65842.html (po doliczeniu rabatu ten rock shox jest po 1476). Dodam że Rock Shox model 2013 a Fox 2014. Duża różnica w wadze na niekorzyść foxa oraz koszty serwisowe. Ceny dość zbliżone. Co wybrać? Może jakaś inna propozycja w tym budżecie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troche z innej beczki przegladajac ten sklep do ktorego wyslales mi linka znalazlem rame http://www.bike-discount.de/en/buy/cube-ams-120-hpa-29-race-frame-green-n-black-233905/wg_id-276 Jak dla mnie wydaje mega tania jak na ramę full... Gdzie tu haczyk? Jak w necie czytałem to ten cube ams ma spoko opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak kolega wyżej napisał Epicon też jest warty zobaczenia i ocenienia przez Ciebie.Teraz nowe Epicony to naprawdę dobry sprzęt a wracając do Twoich linków to co byś nie wybrał to będzie dobry wybór. Fox klasa sama w sobie bardzo zaawansowany technicznie Rock shox też super maszyna .Kolega może miał na myśli , że Rock shox się popsuł może dlatego , że wcześniej rock shox-i były dual air a teraz solo air ale wydaje mi się , że to wcześniej ludzie mieli większy problem bo były trudności z wyregulowaniem. Serwis taki sam Foxa jak Rock shoxa.

 

 

 

 

 

 

 

lekki-rower.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że spadła jakość amorów Rock Shox. Miałem ostatnio Recona i Rebę. W Reconie poszły uszczelki, a Reba ma przebarwienia anody. Co do Dual Air to był to akurat dobry patent, dawał więcej opcji ustawień. Rozumni dawali sobie z tym radę. Autorowi tematu radzę szukać Foxa albo Manitou. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz też przemyśleć sprawę czy potrzebna Ci jest blokada z manetki bo Rock shox przeważnie ma każdy model natomiast Fox tylko model remote chya , że mi coś umkneło ale za to ma pokrętło kompresji.

 

 

 

 

 

 

 

 

lekki-rower.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa amortyzator Fox jest takim amortyzatorem jak go dobrze ustawisz to za Ciebie" myśli" .Co to znaczy możesz go tak ustawić , że na prostym terenie będzie się robił sztywny a jak napotka przeszkodę to się będzie uginał oczywiście to tak w skrócie.

 

 

 

 

 

 

 

lekki-rower.blogspot.com

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Taaaa? Każdy???? Serio????

W sumie masz rację- ma pokrętło- Regulacji Tłumienia Odbicia ( Rebound),które wersjach bez Terralogic jest czerwone ( jak niżej)

fox-32-float-26-100-o-c_21362.jpg

a w wersji Terralogic jest niebieskie i służy do regulacji progu zwolnienia blokady ( z grubsza rzecz biorąc). W Terralogic Na górze jest pokrętło CTD ( czyli regulacja wolnej kompresji) i pokrętło regulacji tłumienia odbicia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...