Skocz do zawartości

[adapter] Juicy five 180 Pm - jaki adapter ?


Hedo77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po raz kolejny muszę prosić o kilka rad, mianowicie wymieniłem na przodzie tarczę 180 mm, automatycznie kupiłem adapter pod ten rozmiar. Dzisiaj przy próbie montażu, okazało się że adapter nie pasuje, ponieważ po przykręceniu zacisk zbyt głęboko wchodzi na tarczę i praktycznie blokuje jej obrót. Hamulce to juicy five, tarcza oryginalna avid-wska 180 mm, a adapter to ten :3467_d6cabcbb712f5f161fd51403e65e538a.jp

 

 

No i zgłupiałem, czy rozwiązaniem będzie kupno tego adaptera : 

http://allegro.pl/adapter-pm-pm-na-przod-do-traczy-180mm-pewny-i4979194822.html

W sumie od czego jest zależne, jaki trzeba wybrać adapter, bo i tu i tu napisane jest że pasuje do tarczy 180 mm, również do mocowania PM, a jednak kształt całkowicie się różni. 

 

Pomóżcie !!

Edytowane przez Hedo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avidy maja pod każda srubą zestaw podkładek soczewkowych dla precyzyjniejszego ustawienia zacisku.Jesli takich nie masz adapter wydawać ci sie bedzie ze za  "mały".Kupno nowego adaptera nic nie da,bo efekt bedzie podobny.Wszystkie anaptery  sa znormalizowane.W twoim przypadku to zacisk jest przekonstruowany tak by móc zmieścić te podkładki.Musiśż podłożyć podkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski Avid nie współpracują idealnie z adapterem i tarczą Shimano, pod orginalny zestaw podkładek trzeba by podłożyć podkładki płaskie 1 mm. powinno pomóc.

Np. w przypadku tarcz Shomano na pająku i zacisków Eliksir , tenże pająk potrafi ocierać o występ na zacisku, występ trzeba wtedy zeszlifować.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie i rzeczowo !! Po prostu myślałem że po zamontowaniu adaptera z podkładkami z zestawu, wszystko będzie idealnie pasować, ale chyba po prostu jestem zbyt wygodny hehe No to lecę do piwnicy szukać podkładek ! Dzięki Panowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...