Skocz do zawartości

[Korby + Suport] Jak rozebrać w Sparta Granny.


twoDotz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu po kilku jednorazowych rowerach z marketu zakupiłem używanego miejskiego holendra (Sparta Granny). Nie zajmowałem się naprawą roweru od czasu starych składaków więc będę więc potrzebował waszej pomocy.


 


Nie znam się na standardach kluczy do korb i suportów, a przed ich zakupem chciałbym się upewnić czy będą pasować.


 


1. Czy to korb ze zdjęcia będzie pasować zwykły ściągacz np taki? http://allegro.pl/sciagacz-do-korb-na-kwadrat-klucz-korby-w-wa-i4976447273.html


2. Co to za suport jeśli dacię radę rozpoznać ze zdjęcia, jakiego powinienem użyć do niego klucza?


post-181997-0-34144100-1422145274_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga do powyższej instruktcji w linku. Zdecydowanie nie polecam montażu korby przy użyciu młotka. Cały impakt z uderzenia idzie prosto w nowe łozyska suportu. To może zdecydowanie skrócić żywotność suportu. I jest zbędne, prawidłowo dokręcona sruba korby wystarczająco mocno zaciska korbę na kwadracie (po kilkunastu kilometrach warto ją dociągnąć). Pozatym nie mam uwag, bardzo dokładnie zrobiony tutorial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...