Skocz do zawartości

Modernizacja napędu 8rzędów.


rmk83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Po przejechaniu kilkunastu tysięcy kilometrów na obecnym napędzie przyszedł czas na jego modernizację i wymianę prawie wszystkich elementów. Miałem z tym poczekać do wiosny ale raczej już nie dojadę do niej na tym co mam :)

 

Rower z pewnymi zmianami jest ten: http://www.bikko.pl/rower-crossowy-kellys-saphix-silver-2011.html

 

Napęd to:

Kaseta Shimano HG51

Łańcuch KMC X8

Korba SHIMANO (11) M171 (48x38x28)

Modelu suportu niestety nie znam, wymieniałem go 12tys km temu ale niestety nie wiem jaki model mi zamontowali.

Przerzutka tylna Shimano Acera M360

Przerzutka przednia Shimano M191 (31.8mm)

 

Jeżdżę głównie po asfaltach ale bywają też szutry, lasy i wszystko inne co nawinie się pod koła. Lubię jazdy długodystansowe. 

Napęd 3x8 mi odpowiada i nie chcę przesiadać się na więcej przełożeń.

 

Przewertowałem temat o wymianie napędu w różnych zakresach cenowych i mam jako takie rozeznanie w temacie ale chciałbym abyście podzielili się ze mną swoimi przemyśleniami co do złożenia napędu pod moje potrzeby tak aby uzyskać optymalną wartość jakość/cena/zadowolenie :) 

 

Sam wykombinowałem coś takiego:

Łańcuch KMC X8 (~50pln)

Kaseta Simano HG51 11-30 (~50pln)

Korba Shimano Acera FC-M361 48x38x28 (~125pln) lub Alivio FC-M431 48x36x26 (~145pln) | obie korby z mocowaniem na kwadrat aby pasowały do mojego suportu

Przerzutka tylna Shimano M430 (~80-90pln) 

Przerzutka przednia Shimano FD-M430 (~55pln) lub FD-M431 (~60pln)

 

Z góry dzięki za porady, czy jako całość powyższy zestaw ma sens? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...