Skocz do zawartości

[Opony] Rower Crossowy-28''


kuku83

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę się powtarzać, wrażenia opisałem tutaj.

Od tamtego czasu spadł udział asfaltu w moich trasach, no i pojeździłem po bardziej urozmaiconym terenie. Z przyczepnością problem miałem tylko raz: na stromym, mokrym porośniętym trawą podjeździe, który na dokładkę był rozmiękły po zimie, ale nawet tam dało się podjechać. Potwierdziło się, że w piachu radzą sobie zaskakująco przyzwoicie, za to opis radzenia sobie z błotem brzmi zbyt ostro. W rzeczywistości opona faktycznie się oblepia i wolno czyści (całkowicie), ale przyczepność odzyskuje znacznie szybciej.

W porównaniu do SmartSama Conti prawdopodobnie nie będą lepsze w terenie, za to na asfalcie są ciche i bardzo pewne w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Żeby już nie zakładać tematu o podobnej treści chciałem was zapytać jakie możecie polecić opony na asfalt do roweru crossowego.

Jeżdżę w zasadzie tylko po asfalcie i zastanawiam się czy aby nie założyć do niego węższych opon. Aktualnie mam schwalbe marathon mondial 28x1,6. Co mogę węższego założyć aby to dało jakiś efekt, a jednocześnie nie wyglądało źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podpiąć pod temat i zapytać czy opona SCHWALBE CX COMP 700X38C, da rade "udzwignąć" słonia:P 80 kg wagi + 14 kg wagi roweru, jest ona montowana w rowerze, który możliwe że jest w moim zainteresowaniu, ale widze opona ma ograniczenie wagowe 80 kg na pełnym ciśnieniu. Nie wiem do końca jak ten mechanizm obliczania wytrzymałości wagowej przez shwalbe działa, ale wolę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 kg jest na jedną oponę a twoja waga na rowerze rozkłada się na dwa koła. Możesz śmiało je brać :)  

 

hah, a to nie wiedziałem że oni to liczą na 1 oponę, to diametralnie zmienia obraz ograniczenia :P, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...