Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] Zapięcie rowerowe, które?


lukaszk

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze powiedziawszy, to jedna z najbardziej irracjonalnych "zasad rowerowych". Zasadą powinno być, że zabezpieczenie nie jest tańsze niż XXX PLN. To 10% jest nieprawdą, gdyż do pewnej ceny każda blokada stanowi zerowe zabezpieczenie, dopiero od pewnej zabezpieczenia poziom bezpieczeństwa zaczyna wzrastać. W przypadku drogich rowerów poziom bezpieczeństwa jest niski bez względu na cenę zabezpieczenia, bo rower jest tak atrakcyjny, że złodziej może zaatakować nie zabezpieczenie, tylko element do którego zabezpieczenie jest przypięte lub nawet poświęcić sam rower (np wyciąć ramę) aby pozyskać z niego chociaż resztę komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki☺ Wiem ze u-lock jest dobry,ale ja sklaniam się ku łańcuchowi i wybór padnie raczej na ten AXA☺ No chyba a ze ktoś ma jeszcze jakiś fajny sprawdzony lancuch☺P.S rower kosztował 2 tys wiec nie będę też przesadzal z zabezpieczeniem☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj jakiegos lancucha firmowego za 200 z hakiem juz cos sensownego znajdziesz. Na Twoim miejscu kupilbym jednak u-locka, zapamnietaj tez, ze jezeli w przyszlosci zmodernizujesz rower przez kupno nowych lepszych komponentow zwiekszysz jego lakomosc dla zlodzieja. Ja tez tak mowilem, a potem doszedl caly nowy kokpit, hamulce, amortyzator i tak mozna wymieniac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy upadnie, przetrze się i po tym białym kolorku nie będzie śladu.. 

 

Sam mam kryptonite evolution series 4 od 2 lat do szosy i daje radę, czy to rama + koło  i do słupa, czy też za tylni widelec do wyrwikółek, tutaj dość krótki ten ulock.

 

Uchwyt dość podobny w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pręt ma 13 mm, tyle co krytponite mini czyli  za cenę jednej  sztuki knog'a  mamy 2 sztuki tego drugiego. 

Z paru opinii w internecie ludzie skarżą się na zacinający się zamek i problem z otwarciem u-locka. 

Jak dla mnie cena mocno przesadzona ale jak kto woli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...