Skocz do zawartości

[Draco 2] Zapowietrzanie po zaciśnięciu klamki do góry kołami


ludz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, co może być przyczyną problemu z tematu? 

 

Zawsze serwisowałem rower do góry kołami z braku stojaka i wszystko grało, włącznie z ustawianiem zacisków. Jakiś czas temu ustawiałem zacisk i zapowietrzył się hamulec - pomyślałem, że to przypadek, grzecznie odpowietrzyłem i było OK... Jednak dzisiaj sytuacja się powtórzyła, w dodatku na obu klamkach (wcześniej tylko prawa). Czym to może być spowodowane? O ile wiem, to tego typu problemy z hydraulikami skończyły się kilka pokoleń hamulców temu... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale przecież musisz otworzyć zbiorniczek wyrównawczy - mogłeś rozlać trochę płynu i zamknąć go w momencie kiedy nie był pełny. Jak masz zużyte klocki ergo tłoczki w zacisku są wysunięte to w układzie też pojawia się bąbel powietrza, który jak masz pecha może zapowietrzyć hamulce - zwłaszcza jak się naciska klamkę.
Poza tym jeżeli nacisnąłeś klamkę hamulca w odwróconym rowerze i tłoczki nie wróciły po jej puszczeniu do pierwotnej pozycji (np. gdy nie było koła.tarczy) to też mogłeś zapowietrzyć cały układ bo zwiększyłeś jego objętość bez zwiększenia ilości płynu - w miejsce wypchniętych tłoczków pojawił się bąbel powietrza w zbiorniku wyrównawczym, który przesunął się do góry i zapowietrzył układ.

 

Jeżeli układ jest dobrze zalany ("na fulla"), masz nie zużyte klocki i nie powodujesz trwałego wysunięcia się tłoczków to nie ma możliwości, żeby się zapowietrzył.

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za rozjaśnienie. Scenariusz był taki, że zaciskałem klamki tylko celem ustawienia obcierającego zacisku, ale teoria o zużytych klockach mnie przekonuje - faktycznie za dużo już okładzin nie zostało. Spróbuję wymienić i zobaczę, co będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...