Skocz do zawartości

[kask]full face a xc


ubu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :PB)

Jeżdże w xc ale nie rzadko zdarza mi sie skakać na mniejszych hopach.Od czasu do czasu próbuje też coś w streecie.Zamierzam sobie sprawić kask.Myślałem o full'u ale coraz częściej sie zastanawiam czy to dobry pomyśł w związku z tymi upałami.Nie jeździłbym w nim calły czas tylko zakładałbym go na hopy,street i jazde po lesie(tam nie jest naszczęście tak gorąco).Zależy mi na maksymalnej ochronie i jakotakim wyglądzie dlatego nie proponujcie mi żadnych orzechów itp. Szukam czegoś do 300 zł.Zastanawiałem sie nad full'em KrK (sukub bodajże).Mój qmpel go ma i jest z niego bardzo zadowolony.Jeśli znacie jakieś fajne full fejsy to prosze o propozycje.Pamiętajcie że górna granica to ok.300 zł(max.350zł).Z góry thx za wszystkie odp.

Ps.Jeśli temat już był to srx ale nie znalazłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szkoda ci yukona to hop, streetu? to raczej nie jest rower do tego stworzony i długo może nie wytrzymać, jeśli do hop do prawdziwej grawitacji to full face`a, ale jeśli jazda po lesie to raczej wykluczone bo ty sie w nim zagotujesz. Za 300 zł są już super kaski do jazdy po lesie ze świętną wentylacja. Jeśli chodzi o kask do xc do 300 zł to już było pisane o tym na forum,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są bardzo jakieś zaawansowane skoki tylko takie tam hopy ale mi zależy na fullu.A jeśli chodzi o wentylacje to jakie fulle mają ją najlepszą?A co uważacie o tym full'u KrK?Myśle że ciekawą propozycją w tej cenie jest też Axo g-force? który ma lepszą wentylacje i wogóle jest lepszy,hmm? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

full jest mi dla ochrony rzecz jasna :) tak wogóle to niewiem czym tu szpanować? Wyobrażasz sobie naprzykład wyrwać laske na full'a (śmiech na sali)...kamyakyo masz racje niezbyt full do yukona pasuje ale mi nie zależy na opinii innych B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy xc zgrzejesz sie w tym kasku niemiłosiernie, jesli juś sie uparłeś na full face to moze taki z odpinanym podbródkiem np. MET parachute http://tinyurl.com/hn8ub . Wygląda na przewiewny bardziej niż fulle stricte do freeridu albo DH .No ale niestety do niego musisz jeszcze troche kasy skołować bo jest drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do XC z elementami skoków itp full ODPADA. Po prostu będziesz tego żałował i nie będziesz jeździł. Powód - gorąco. Nie ma bata, żeby robiąc np. ileś tam km w lesie nie zagrząć sie w nim. I waży swoje.

Kupuj METa Parachute albo jakis kask do XC. Jeszcze byl chyba taki półXC-pół full chyba GIRO Switchblade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszych opiniach i dzisiejszym długim wypadzie na rower zrezygnowałem z full'a.Już szybciej skusze sie na orzecha.Na dworze jest wystarczający upał i taki kask byłby rzeczywiście "lekkim" przegięciem.Dzisiaj sie kilkanaście minut przejechałem w kasq kolegi i było mi w nim naprawde zdeczka za gorąco.Thz za wszystkie odp. i przede wszystkim za ostrzeżenie mnie przed tak bezsensownym zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Michi23

Ja to robię tak: skoro ZAWSZE jeżdżę z moim kochanym (niewielki a pomieści wszystko) plecaczkiem ;-) to zabieram full-face'a na pokład, na głowę Uvexa (typu XC) i śmigam _ oraz / a jak jest \ to zakładam 661 i nie martwię się o zęby czy przegrzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full face bylby glupim zakupem do tego co chcesz. Ten orzech juz lepszy ,a ja na Twoim miejscu to kupilbym jakis fajny kask do XC i zaczal tez w tym smigac :) W koncu rower pod to podchodzi. na pewno blizej XC niz np. dirtu i full glupawo by wygladal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>ubu

 

z calym szacunkiem wobec twojej osoby ale bedziesz wygladal jak idiota :)

 

lepiej smigaj xc rob kondycje a w tle zapusc zbieranie na jakas niedroga dualowke i do niej fullface.

 

oszczedzisz rower sluzacy do innych celow oraz obraz swojej osoby wsrod lokalnej spolecznosci bajkerskiej :)

 

pozdrawiam

 

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,ze glupio. Takie full face'y to ja widzialem u takich co jezdza freeride czy cos podobnego i ktorzy zjezdzaja na "szybkiej" trasie z duzymi nierownosciami scigajac sie miedzy soba. Tez jestem zdania ,zebys wykorzystal sprzet zgodnie z przeznaczeniem czyli XC i zawsze mozesz sobie odkladac na boku na drugi rower ,a moze ktos bedzie chcial sprzedac jakas dualowke taniej i wtedy sie pokusisz ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...