Skocz do zawartości

[Fatbike] Panzer czy Farley 6?


Cona78

Rekomendowane odpowiedzi

Oba rowery mają dość podobny (dziadowski) osprzęt, różnią się zasadniczo geometrią i trochę szerokością opon.

Waga praktycznie ta sama (14,5kg), Trek tylko kilkadziesiąt gram mniej.

 

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/trail/farley/farley_6/

http://www.mondraker.com/15/esp/bikes/panzer/441

 

Mondraker Panzer jest stabilniejszy, ma dłuższe widełki więc pewnie jest mniej żwawy ale za to ma krótki mostek więc spodziewam się łatwiejszej zmiany kierunku.

 

Rower ma służyć głównie do jazdy po płaskim terenie, po błocie i śniegu. Kilka razy w roku małe góry.

Oba mogę mieć w tej samej cenie więc pytanie jest proste - co lepsze?

Edytowane przez Cona78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Doświadczeń w Polszcze w temacie Tłuściochów jak śniegu w czerwcu, także nie nie oczekiwałbym jakiegos wysypu porad...

 

Sugerowałbym:

 

1. Zadac pytanie na MTBR w dziale FatBikes.

2. Nie wiem za ile możesz mieć Mondraker'a czy Trekśa, ale za pieniadze RRP mozna mieć On-ne'a Fatty z apgrejdem do węglowego forka.

3. Najlepiej - z mojego skromnego doswiadczenia z Tłuściochami - to spraw sobie Singular'a Puffin'a Rama i widelec niby stalowe ale geo tego sprzęta to PETARDA. W życiu nie myślałem, że nieodchudzony Tłuscioch może się TAK zbierać i być tak zwinny...

 

 

A z rzeczy bardziej ogólnych...

 

Graty zużyja się i tak wymienisz, takze nie ma sie co ciąć. Mostek takze można za niewielkie pieniądze zmienić na krótszy lub dłuższy. Bierz poprawke na fakt, że Mondraker ma piasty 135/190mm a Trek 135/170mm. Moze sie to wydawać nic nie znaczacym szczegółem ale potencjalnie do Panzer'a łatwiej bedzie Ci wsadzic - o ile Ci sie kiedyś zachce - zestaw szerszych obręczy/opon.

 

Kwestią dyskusyjną pozostaje fakt czy 15mm róznicy tylnego widelca to coś co faktycznie wyczujesz... Zależy od człeka. Są tacy co mają zmysły jak ważka i każde pół stopnia i 5mm to dla nich wielka zmiana, a są tacy - jak ja  - którzy musza wsiąć na coś NAPRWDĘ genialnego (Puffin) aby dostrzec jakieś raźnice :icon_mrgreen:

 

BTW... Pozazdrościć rozterek...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej to bym kupił Fatboya od Specialized bo tez mogę mieć na niego rabat ale niestety nie jest dostępny. Rocznik 2014 wyprzedany a 2015 będzie w lutym. Ściągnąć z zagranicy tez problem bo Spec pozwala dystrybutorom sprzedaż tylko bezpośrednio w sklepach, bez prawa do wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Szpeca? Jak komu tam pasuje... Jak dla mnie to takie trochę słabe od tak parszywej firmy jak Szpec brać tłuściocha...

 

A z tym kupowniem na odległośc to chyba Ci coś nakłamali...

 

http://www.tredz.co.uk/.Specialized-Fatboy-Expert-Mountain-Bike-2015-Hardtail-Race-MTB_73429.htm?sku=230122&utm_source=Google&utm_medium=AdwordsProductAds&utm_campaign=Adwords&gclid=CPm2l8THh8ICFeHHtAodHxQAMw

 

30 funia bez 1 pena...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc dobrze pisze o Farley 6 jak i 8.

 

Za Farley przemawiaja obrecze, jedne z najlatwiejszych do przerobienia na bezdetki. To min. 0.5kg mniej z kol. Opony sa jednymi z najlzejszych dostepnych do rowerow typu Fatbike. Wiele dobrego o nich slyszalem. Jest tez kolor inny niz czarny do wyboru...

 

 

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez krzysiekmz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najchętniej to bym kupił Fatboya od Specialized bo tez mogę mieć na niego rabat ale niestety nie jest dostępny. Rocznik 2014 wyprzedany a 2015 będzie w lutym. Ściągnąć z zagranicy tez problem bo Spec pozwala dystrybutorom sprzedaż tylko bezpośrednio w sklepach, bez prawa do wysyłki.

 

Pytales w Rowmix Krakow na Zakopianskiej? Ja jakis miesiac, dwa temu kupilem tam Experta, mieli jeszcze wtedy jakiegos.

 

 

Szpeca? Jak komu tam pasuje... Jak dla mnie to takie trochę słabe od tak parszywej firmy jak Szpec brać tłuściocha...

 

 

A to dlaczego? Masz jakies zle doswiadczenia ze Specem? Bo to moj juz ktoryz z kolei rower Speca i na inne nawet nie patrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

A to dlaczego? Masz jakies zle doswiadczenia ze Specem? Bo to moj juz ktoryz z kolei rower Speca i na inne nawet nie patrze.

 

Nowy jesteś tutaj, to nie wiesz... Darzę SzSz czyli Szmatławego Szpeca głębokim, zapiekłym uczuciem nienawiści.

 

Nie wnoszą NIC innowacyjnego a kasuja za wszywkę jak za mokre zboże.

 

(odrazu mi lepiej, jak trochę żółci upuściłem...)

 

Szacunek...

I.

 

 

PS

 

Fajnie, żeś kupił fata, lipa, że od Szpeca :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Fajnie, żeś kupił fata, lipa, że od Szpeca


Taka trochę
lipa-z-miodem-427.jpg


;)


Koledze Cona78, oczywiście gratuluję nowego nabytku i chciałem tylko nadmienić, że przedwczoraj był Światowy Dzień Grubola, w związku z czym, może Panowie Posiadacze, w jakiś minizlocik by się zorganizowali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą najtańszą na X7 w rozmiarze 'M'.

 

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/fatboy/fatboy

 

Niestety nie zważyłem przed ubłoceniem. 'L'-ka waży dokładnie 14,10kg, więc 'M' troszkę poniżej 14kg.

wygląda obłędnie, dużo lepiej niż matowa zieleń modelu 2014.

 

Edytowane przez Cona78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy jesteś tutaj, to nie wiesz... Darzę SzSz czyli Szmatławego Szpeca głębokim, zapiekłym uczuciem nienawiści.

 

Nie wnoszą NIC innowacyjnego a kasuja za wszywkę jak za mokre zboże.

 

(odrazu mi lepiej, jak trochę żółci upuściłem...)

 

 

 

Haha, tak czulem, ze jakies osobiste zadry w Tobie siedza. Ja z kolei kocham Speca, glownie za ich design. Kazdy ma swoj gust ale tak pieknego grubasa, w idealnej imho kolorystyce jak Fatboy Expert ze swieca szukac. I te smaczki jak malowanie ramy, polaczenie kolorystyki wszystkich elementow - dla mnie bomba! Swojego bardzo dlugo szukalem i juz sie poddalem az rzutem na tasme trafila sie Lka w dobrej cenie.

 

Ostatnie kilka lat przejezdzilem na Enduro, kupilem Fatboya z mysla ze na tym sie niby bedzie ciezko jezdzilo, ze bedzie to drugi rower. Nic bardziej mylnego. Nie sadzilem ze na facie da sie normalnie pedalowac po asfalcie. Szeroko rozumiany teren to juz jest bajka. Stabilnosc jazdy na tych gumach jest nie do opisania, amortyzacja jak na moje potrzeby idealna, na zjazdach jest niesamowity. naprawdę nie sadzilem ze ten rower da mi tyle frajdy. 

 

Teraz czysty czeka na kolejny sezon i dokupilem mu kilka swiecidelek oraz zmienilem hebel na XTR 2015. Tamten nie byl moze zly ale do XTR to mu brakowalo dosc duzo.

 

4fef3ddee54e18e9med.jpg

 

4f6b223d65c48237med.jpg

 

223f9b2a5519ff44med.jpg

 

f6499e8e6819fb46med.jpg

 

72c5e60d24624684med.jpg

 

6e01d8e0b6d14a88med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...