Skocz do zawartości

[czystość] czym myjecie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zasanawiam sie tak... Wszyscy uzytkujemy rowery w mniej lub bardziej ekstremalny sposob... jakbysmy tego nie robili to zawszie sie nasze maszyny brudzą...

Czym czyscicie, jak często i jaki ma to wplyw na częsci mechaniczne?

Zastanawia mnie uzycie karchera w myjni samochodowej (za 1 zl moznaby wyplukac rower z wszelkiego blota przed wnisieniem go do domu:) ) No ale czy ten karcher nie wypluka mi wszelkich smarowideł i czy nie naniesie piachu niedajBoże... Jak myslicie? Dobry to pomysl?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zasanawiam sie tak... Wszyscy uzytkujemy rowery w mniej lub bardziej ekstremalny sposob... jakbysmy tego nie robili to zawszie sie nasze maszyny brudzą...

Czym czyscicie, jak często i jaki ma to wplyw na częsci mechaniczne?

Zastanawia mnie uzycie karchera w myjni samochodowej (za 1 zl moznaby wyplukac rower z wszelkiego blota przed wnisieniem go do domu:) ) No ale czy ten karcher nie wypluka mi wszelkich smarowideł i czy nie naniesie piachu niedajBoże... Jak myslicie? Dobry to pomysl?

Pozdrawiam!

 

Siemka. W mojej instrukcji obslugi od mojego bajka jasno i wyraznie jest napisane, aby nie uzywac urzadzen wysokocisnieniowych np: karcher. Zaleca sie stosowanie szamponow samochodowych, a nawet wosku do cześci malowanych. Wiec w teorii chyba wszystko jasne. Ja jak myje swoj rowej to korby itp. myje szczoteczka do zebow z ludwikiem, a reszte szamponem samochodowym;) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez w duzym stopniu zalezy jak mocno rower jest ubrudzony. Jak ja wrocilem z wyscigu ,to rower byl tak ubrudzony ,ze wszystko umylem Karcher'em ,ale niestety narobilem sobie dodatkowej roboty ,bo trzeba bylo nasmarowac linki hamulców ;) ,bo az odskakiwac nawet nie chcialy. To takie wyjscie stosuje tylko w przypadku bardzo mocnego ubrudzenia sprzetu. A jak myje go z mniejszego brudu to biore wiaderko nalewam wody z plynem ,szmatka i myje. Raz na jakis czas odkrecam kasete i czyszcze wszystko dokladnie do lancucha uzywam czyscika. A gdy kaseta i korba sa lekko ubrudzone to biore pedzelek mocze w benzynie i czyszcze te elementy (ladnie schodzi brud) ,pozniej wycieram sucha szmatka i rowerek lsni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...