Skocz do zawartości

[rower] 29er czy 26 do 3,5 tys.


fan91

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi dokładnie o to co napisał Ziemko, kto jeździ na trójblacie może napisać uzasadnienie dlaczego tak, a nie inaczej. To samo z fanami innego ustawienia. I dzięki za dotychczasowe odpowiedzi :)

 

tu nie chodzi o fan niefan ... 90% ludzi kupujących tzw rower górski czy też szukających porady przed zakupem tu lub na innym forum to osoby co chcą i w pagórach i w polach i w mieście. Korba 3x daje tu większe możliwości - nie ogranicza.  A minusy? Troszkę większe przekosy w stos do 2x, trochę cięższa w stos do 2x czy 1x i to właściwie tyle ... jeszcze finansowo: przy 1x nie trzeba kupować jednej manetki i przerzutki na przód.

Mając korbę 3x możesz robić wszystko to co kolega z 2x czy 1x tyle że oni muszą opentańczo kręcić nóżkami żeby dotrzymać ci kroku na asfalcie gdzie sobie pociskasz 30km albo i szybciej, na podjazdach kolega 1x musi bardziej fatygować łydy i kolana niż Ty, wstawać z siodła.

 

w pozostałych 10% jeśli idzie o ludzi kupujących rower górski mamy do czynienia z AM z prawdziwego zdarzenia, enduro, FR czy DH - tu sprawa jest jasna; duży blat nie jest pożądany, a czasem wręcz wskazane 1x, a pod trasy podjeżdżasz samochodem albo i wyciągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zdania, ż e korba x3 w niczym przeciętnemu użytkownikowi roweru nie przeszkadza. Korzystasz z tego baltu, który w danych warunkach Ci najbardziej odpowiada. Idąc tropem odchudzania napędu  można by zrezygnować z połowy kasety bo rzadko się ją w pełni wykorzystuje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie to ma chyba kolega albo zły dzień... Zadałem sobie trud i przeglądnąłem ten wątek. Nikt tu nie pisze, że 3 blat to przeżytek ani nikt tu nie narzeka na korby !

 

W tym wątku nikt nie pisze ale forum się do niego nie ogranicza nieprawdaż?? Więc o co ten krzyk??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...