Skocz do zawartości

[napęd] do pierszej szosy, jaka kaseta


Pulse

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nadmienię tylko, że w 11-sto biegowej ultegrze 11-25 brak jest 18-stki. biegi lecą (11-12-13-14-15-16-17-19-21-23-25). Czyli pierwsze 7 co jeden ząb a reszta co dwa.

W 12-25 biegi lecą (12-13-14-15-16-17-18-19-21-23-25) co jeden aż do 19-stki. Ta kaseta układa się jak moja 12-23 10s Ultegra tylko dołożyli w niej jeszcze jedną koronkę 25.

Koronki 11-stki uzywa sie bardzo żadko przy zjazdach powyżej 8% jak prędkość sięga 70km/h. Na początek mozna sobie darować. Za to możesz zyskac więcej biegów co 1.

 

Ale już po ptokach... Dlatego też doradzałem 12-25 z uwagi na 18-tkę i bardzo miłe dla rowerzysty stopniowanie...

 

p.s. proszę zwracać uwagę na pisownię "żadko - rzadko" brak korekty nie tłumaczy nieznajomości ortografii. Nie zwróci się uwagi i użytkownik będzie nadal żył w niewiedzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos w tym jest. Pocieszam sie, ze w MTB jezdze na 38x24 i 11-13-15-17-19-21-24-28-32-36 czyli slabo zestopniowana i nie czuje jakos zbytnio tego zebym mial za duze skoki.


Jaki rozmiar zamówiłeś?

58 zobaczymy czy slusznie, bo jestem na pograniczu. Dodajac 1cm do dlugosci nogi wchodzilem juz w rozmiar L (58)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem niby w góralu również miałem zestopniowanie co dwa ząbki i nie narzekałem na nie (no , trochę, trzeba było bawić się przednią przerzutką). Należy pamiętać,że szosa to co innego - wyższe prędkości, inny rozkład siły i jeden ząbek robi różnicę, ale użytkownik sam przekona się na sobie i później zawsze będzie mógł dobrać zestawienie napędu korba-kaseta pod siebie..

Życzę długich tras , uśmiechnietych przelotów i aby nie stracić po drodze zębów:) Zależy jaki asfalt w okolicy - dobre rękawiczki, bądź dodatkowa warstwa izolacyjna (wkładki żelowe) pochłaniające wibracje z drogi. Akurat ja jestem przyzwyczajony do jazdy w samych rękawiczkach bez żadnych dodatkowych żelowych okładzin na kierownicę. Po prostu trzeba jeździć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszla pomylka z zamowieniem, dostalem kasete 12-25 zamiast 11-25. Zostawilbym ale powiedzcie czy nie bedzie brakowalo momentami na zjazdach 50x12 bedzie ok? Dodam, ze lubie wysoka kadencje wiec powyzej 100 moge trzymac dlugo, pod 130 momentami tez pociagne jak trzeba. Bylbym wdzieczny za info bo musze zdecydowac co robic bo chce montowac graty wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet przyszedl w czwartek, zlozony tego samego dnia. Pierwsza
jazda o 23, 30km. Wrazenia ciekawe! Faktycznie idzie lekko i zacheca do
mocniejszego naciskania na pedaly. Druga jazda 60km nastepnego dnia,
odczucia podobne, ale troche dyskomfortu sie pojawilo ze wzgledu ze
troche mnie wytelepalo. Cala jazde czulem w dloniach i karku. Chyba za mocno sciskalem kierownice i za duzo siedzialem w dolnym chwycie.
Do tego twardo i sporo  zalezy od nawierzchni. Do tej pory jezdzilem na MTB 29er 2.2 cisnienie przod 1.5, tyl 1.7, wiec nie bylem przygotowany na cos takiego. Dalem sobie 2 dni przerwy od szosy i weekend skoczylem na
MTB. Wczoraj szosa noca 50km (avs 31.7km/h) i bardzo dobrze sie jechalo. Przed jazda male
zmiany, sztyca nieco w dol, siodlo do przodu, cisnienie nieco nizsze
(7 barow tyl, 6,9 przod dla 25c). Jechalem tez bardziej zrelaksowany,
wiecej w gornym chwycie, trzymajac lekko kierownice. Odczucia duzo,
lepsze. Naped i jego konfiguracja podoba mi sie, stopniowanie tak
gladkie ze nie czuje zmian, 34-25 wystarczy zeby ogarnac lokalne
gorki. Kazde depniecie na pedaly ma natychmiastowe pokrycie na
liczniku, kazdy sprint momentalnie rozpedza rower. Na to chwile juz jestem zadowolony z zakupu. Dziekuje za pomoc i zaangazowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...