Skocz do zawartości

[napęd] zmiana z 3x9 na 1x10


lukwycz

Rekomendowane odpowiedzi

To nie mentalna gimnastyka, tylko fakt.

Żeby mieć postęp, dokłada się ciężar na sztandze czy odejmuje?

Na singla muszą mi łydy jeszcze trochę spuchnąć, ale nie mówię nie. Nie jeżdżę na sztywnym MTB z 10 biegami, żeby było lekko i przyjemnie. Najszybszy postęp zrobisz jak zrobisz sobie trudniej. Czy tak jest lepiej ... dla mnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuje jeszcze wypelnic opony piachem i nalac olowiu do ramy celem przyspieszenia postepu :)

Mozna cisnac pod gore na twardszym biegu zarowno majac zapas jak i nie, jest to tylko roznica miedzy podjezdzaniem a popychaniem jak trafisz na naprawde stromy piaszczysty podjazd i łyda powie "nie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Istnieje na pewno jakaś luka, między prędkością wypychu a prędkością jazdy na najniższym przełożeniu, ze spacerową kadencją. Ale czy to wiele na przełożeniu 36:32? Wiadomo, najlepiej kiedy nikt nie patrzy jak facet w sportowym ubranku wypycha rower...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma godności w szaleńczym mieleniu młynkiem, poruszając się pod górkę z prędkością dryfu kontynentalnego, podczas gdy facet w sportowym ubranku właśnie nas wyprzedza, idąc tempem spacerowym z rowerem na ramieniu  :thumbsup:

 

Różni ludzie, różne potrzeby, jeden sudocrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam u siebie testową koronkę 42z od HCC. Po niedzieli napiszę aktualizację do mojej recenzji:

Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components

Przekonamy się, czy Shimano Zee jest w stanie ogarnąć takiego potwora i czy 1x10 jest w stanie całkowicie zastąpić 3x10.

Powiem wam, że wielkościowo względem 40z, koronka 42z jest OGROMNA!

 

@lykwycz

Jak zrobisz tę prowadnicę, to wrzuć proszę fotkę na:

Przepis na tanią i lekką prowadnicę łańcucha (chain guide) do napędu 1x10 lub 1x9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak zrobię to wrzucę. Generalnie zamiast części ocynkowanych chcę dać nierdzewkę, ale tropnąłem się, że takiej obejmy jak u Ciebie nie wpasuję (rama gt xcr jest w tym miejscu dość skomplikowana) więc muszę szukać obejmy, w której środek jest wkręcana ta długa śruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prowadnicy, to super-elegancki patent masz jak kupisz to:

http://www.dx.com/p/bike-mounted-fixed-clamp-holder-for-gopro-hd-hero-hero-2-hero-3-black-225434

sku_225434_2.jpg

... i dorobisz sobie dwie szerokie aluminiowe blaszki w kształcie liery L, pasujace w te wgłębienia. Długość blaszek trzeba dobrać do linii łańcucha a ich grubość tak, żeby ciasno pasowały w obejmę. Podobną obejmę kupisz o połowę taniej na aliexpress.

 

Albo jak kupisz to poniżej i zastosujesz mój patent ze śrubą i podkładkami.

http://www.dx.com/p/universal-adjustable-aluminum-alloy-cycling-bicycle-flashlight-torch-mount-holder-golden-92150

sku_92150_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uzyskasz 64mm BCD w blacie 40-44t?

Kupiłem niedawno na alledrogo nowy estetyczny aluminiowy rockring za kilkanaście złotych (i chyba nadal są dostępne), tylko on pasuje do blatów 32-34t jak łańcuch miałby się za nim chować - średnica ~150mm, 104mm BCD.

Od wewnętrznej strony można zrobić samamu lub zamówić jakiś pierścień z blachy aluminiowej. Oczywiście to nie temat dla "odchudzaczy", sam ten rockring waży podobnie albo nieco więcej niż blat 44t ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie myślałem o rozstawie 64mm.

Po prostu biorę dwie zużyte zębatki aluminiowe 104mm, szlifuję zęby lub to co z nich zostało i skręcam, ale prawie na pewno muszę znaleźć dłuższe kominy.

Wagowo nie ma tragedii (nie zmieniałem 3xX na 1xX ze względu na wagę, tylko na prostotę i intuicyjność obsługi), a całość powinna trzymać łańcuch w ryzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, tylko jak masz zamiar zamocować ten drugi ściachany blat prowadzący łańcuch od strony ramy? ;)

Baaardzo długie kominy + dystanse żeby go odsadzić do wewnątrz i jeszcze na tym samym zamocowany blat napędowy? A cały czas masz dostępne otwory montażowe do młynka, tylko że 64mm BCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...