Skocz do zawartości

[suport] czym odkręcić taki suport?


Rekomendowane odpowiedzi

Z jednej strony (pierwsze foto) trzeba odkręcić kontrę kluczem hakowym, reszta powinna bez specjalnych narzędzi dać się odkręcić ;) Z drugiej strony duży płaski klucz taki jak np do sterów... nie pamiętam rozmiaru... 27 (??). A smar to jakiś zwykły smar stały do łożysk. Tylko nie wiem czy wiesz to potem nie wystarczy wkręcić mocno i będzie ok, taki suport trzeba odpowiednio skontrować żeby z a ciasno nie było a zarazem żeby nie było luzów ;)

p.s- pamiętaj że od strony napędu jest odwrotny gwint czyli odkręca się w prawo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo odpowiedzi więc i ja jeszcze muszę zadać dużo pytań

 

1. Czyli nie wystarczy odkręcić jednej strony i druga pójdzie? A tą drugą stronę zauważyłem że można byłoby francuzem zrobić, zgadza się ? Są dwa miejsca do oparcia (jak teraz zauważyłem więc chyba nie byłoby problemu.

 

2, Coś więcej o tym skontrowaniu bo mnie wystraszyłeś tym :) o co chodzi

 

3. Czy droga będzie wymiana na inny rodzaj suportu ? Ogólnie się zastanawiam czy jest sens inwestowania w inny rodzaj suportu. Rower kupiłem za 400zł i jak ma to wyjść drożej to dziękuje. 

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. Do 1 pyt. Odkręcisz drugą stronę francuzem oraz tak jak pisze @kinder85 kluczem 27

Do 2 pyt. Kontra to jest dokręcanie w przeciwnych kierunkach tych 'nakładek' tak żeby łożyska w miskach były dobrze osadzone bez luzów ani też za mocno by się oś suportu lekko kręciła

Odp. 3 najtańszy suport kosztuje 25zł chyba że chcesz to samo to to kosztuje grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić wkład tak jak kolega pisał za ok 25zł i wtedy bedziesz mógł to skręcić mocno i będzie git a tutaj masz oś, miski i łożyska oddzielnie więc siłą skręcania kontrolujesz to jak mocno ściśnięte są wianki i tu naprawdę 1/8 obrotu w jedną badź drugą sprawia że jest źle ;) Ale nie jest to nie do zrobienia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nusiu.pl/klucz-suportu-p-22.html - franzucem może być ciężko jeśli miska jest zapieczona

http://allegro.pl/klucz-yc-155-do-suportu-rozkrecanego-do-miski-i4619019153.html

i klucz hakowy

 

Jeśli ośka i miski są bez wżerów to ja bym zostawił i pobawił się trochę z tym kontrowaniem, jedynie ośkę wymień na drążoną. Taki suporcik o wiele lepiej się kręci niż maszynowy. Z drugiej strony maszynowy jest bezobsługowy. A znowu z trzeciej, kontrowany o wiele dłużej wytrzyma niż jakiś zwykły za 25 zł - lepiej dopłacić trochę na jakiś lepszy lub jakiś stary używany shimano, chociażby BB-UN51 czy 52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...