Skocz do zawartości

[amortyzator] Ustawienie XCR dla nooba - SAG ,-/+ - co i jak


MrJotun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Otóż poczytalem troche nt. amortyzacji w rowerze i wiem ze nawet najproszty amor przydaloby siie ustawic. Jako ze zaczynam swoja przygode z dwoma kolami nie za bardzo wiem jak w miare ustawic moj amorek - wiem juz co to SAG ale do konca jak powinno sie poprawnie ustawic. Czy moglby ktos po kolei w krokach napisac jak sie do tego zabrac? Jezdze glownie po lesie , takie XC poniekad  i wyczytalem ze SAG powinien byc ok 20%. Moj amor to SR Suntour XCR RO 100mm model 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli początkowo amor powinien uginac się na 20 mm. Ubierz sie tak jak zazwyczaj na rower,załóż opaskę zaciskową chyba że masz dedykowaną gumkę na goleni,niech ktoś przytrzyma kierownice ty siadasz delikatnie na rower całym ciężarem nastepnie delikatnie zsiadasz z roweru i mierzysz ile mm ugioł sie amor. Tak regulujesz żeby mieć ok 20mm ugiecia -sagu.

Edytowane przez jahoo84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że na dole w XCR masz pokretło od tłumienia odbicia którym też warto się pobawić i jego działanie jest dużo wyraźniejsze niż tego od SAG/naprężenia. Nie ma tu uniwersalnej zasady, kręcisz aż osiagniesz kompromis pomiędzy niebiciem po rękach a nie zapadaniem się na szybkich seriach przeszkód.

 

Tapatalk. Jak palnąłem głupstwo to to wina autokorekty!

Edytowane przez dran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi Panowie!
@dran2 : Nie ma u mnie tlumienia odbicia niestety...

 

Czyli zeby uscislic:

1. zakladam zipa na golen i zsuwam do uszczelki

2. delikatnie siadam na rower i przyjmuje pozycje taka jak podczas jazdy - amor sie ugina o jakis odcinek

3. delikatnie zsiadam z roweru

4. jesli jest ok 20mm nic nie ruszam , jesli jest wiecej niz 20mm to krece w strone + zeby utwardzic , jesli mniej niz 20mm to w strone - zeby zmiekczyc. Czy dobrze rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...