Skocz do zawartości

[hamulec] Avid DB1 jak zwiększyć odległość klocków od tarczy?


Bajer0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy temat na forum.

 

W wakacje kupiłem rower KROSS Esprit 720. Obecnie ma przebiegu ok 350 - 400km.

Wyposażony jest on fabrycznie w hamulce Avid DB1. Mam problem z jego regulacją z przodu. Wydaje mi się iż odległość klocków hamulcowych od tarczy jest zbyt mała przez co prawidłowe ustawienie hamulców jest niemalże niemożliwe. Ostatnio zabrałem rower do Krakowa. Na czas transportu zdjąłem przednie i tylne koło. Z ustawieniem tylnego nie było problemów, zaś przód co jakiś czas popiskuje.

Łącznie odleglość z obu stron tarczy do klocków wynosi pewnie mniej niż 1mm. (z tyłu zaś spokojnie 1,5 - 2mm). Czy i jak mogę zwiększyć prześwit pomiędzy klockami?

 

Pozdrawiam.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za odpowiedz. A czy mogę rozszerzyć klocki plastikową blokadą do hamulców? Ona z jednej strony jest "zaostrzona"?

Drugie pytanie: zauważyłem, że klamki hamulcowe poza normalną pracą, czyli ściąganiem dzwigni do siebie mogą się również "odsunąć" w drugą stronę. Jaką to ma spełniać funkcję? Czy umożliwia to dostęp do jakiejś regulacji? Czy ma uratować palce przed urazem w razie wypadku?

 

Pozdrawiam.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Nie kombinuj z wciskaniem tłoczków z włożonymi klockami. Wyjmij klocki i dopiero wciśnij tłoczki. Dużo pracy nie kosztuje. Ja do tego używam dużego śrubokręta. Śrubokręt układam po średnicy tłoczka i kciukami naciskam zacisk. A w razie problemów z regulacją może przydać się szczelinomierz: http://blog.bosorowerem.pl/?p=1364

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyjąć klocki, ja sobie wykombinowałem 2 pędzle z drewnianą rączką i wystarczy je cisnąć. Mamy pewność że z tłoczkami się nic nie stanie.

Co do tego odsunięcia w drugą strone to na 100% nie wiem do czego to służy, ale Andrew pisał żeby się tym nie bawić bo łatwo zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...