Skocz do zawartości

[VHS] Przegranie z Kaset VHS na DVD lub HDD


Denar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Od zawsze jestem pasjonatem rowerowym, swojego czasu robiłem sobie wyjazdy kilkudniowe po Górach, uwielbiam to  :) Z Tych moich wycieczek mam kilka kasetek mini DV, ale kamera już niesprawna. Wiecie może gdzie mogę przegrać te moje wycieczki na płytę DVD albo na dysk HDD? W jakiej cenie jest taka usługa?


Pozdrawiam!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znajomi ostatnio przegrywali wysyłkowo w firmie www.vhs24.pl, byli bardzo zadowoleni z jakości i ceny, nie kojarzę teraz ile płacili, ale wiem, że cena była za całą kasetę a nie za godzinę ich nagrań, przez co wyszło to bardzo fajnie. Coś koło 20 zł chyba za kasetę. Obawiali się troche wysyłać, ale firma ta wysłała swojego kuriera do nich do domu, więc całkowicie bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja swego czasu, zgrywałem i z kaset VHS, kamer analogowych i telewizji. Jest to czasochłonne, nużące zajęcie, nie specjalnie skomplikowane ale wymagające trochę wiedzy i sprzętu. Jeżeli cena sięga 20zł za kasetę to bardzo dobra cena wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka stacjonarna DVD z HDD a może być i taka, która nagrywa wprost na płyty, odtwarzacz wideo i zwykłe kopiowanie jak za dawnych czasów z kasety na kasetę przy pomocy cinchów. Stopień komplikacji to 1 w skali 20 stopniowej. Najtrudniejsze jest dosprzętowienie, reszta to "mięta z bóbrem" a wiedza sprowadza się do prawidłowego podłączenia chinchów (analfabeci mają 50% szans na prawidłowe za pierwszym razem), oraz umiejętność synchronicznego wciśnięcia "Play" w video i Rec w nagrywarce. Bardziej wtajemniczeni mogą użyć komplikacji w postaci przycisku "Pause" ;)

 

Najnudniejsze jest czekanie tyle czasu ile trwa kopiowany materiał.

 

Nagrywanie na nagrywarką z HDD ma taką zaletę, że późniejszy materiał można sobie przedzielić na rozdziały, miniatury wrzucić, nazwę nadać, menu przygotować (w zależności od funkcji dostępnych przez nagrywarkę).

 

Raz na jakiś czas w Lidlu jest zestaw do kopiowania filmów z VHS na komputer z odpowiednimi kablami, przejściówkami i oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...