Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] Rock Shox Reba Race 2007


Oli7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziękuję za odpowiedzi.

Po przeliczeniu brakuje 1,5cm więc nie będę ryzykował zdrowiem.

Nie ma możliwości wymiany rury sterowej w tym modelu dowiadywałem się w serwisie w Łodzi(FrShop) . Zresztą tak jak powiedział mi właściciel Reby jakby była możliwość to by ją wymienił. Zwiększyła by się  liczba chętnych do kupna widelca no i cena. Wielka szkoda, ale co zrobić...

Popytałem po sklepach i znalazłem w jednym "nowe" amorki na piwoty:

Rock Shox Psylo SL   cena 12 lat temu 2300

Rock Shox Psylo XC   cena 12 lat temu 2100

 

XC odrzuciłem na miejscu. Nad SL się zastanawiam. Ile waszym zdaniem jest wart  amor  RS Psylo SL? Po takim czasie serwis jest konieczny, pewnie suchy jak pieprz.

Według mnie trochę przesadzili z ceną , ale poczekam na wasze oceny i wtedy napiszę ile sobie zażyczyli.

Czy jest wart kupna?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskid dziękuję za propozycję , ale ja nie szukam kowadła do roweru. Amory ze starszych lat  były lepiej wykonane(w ocenie ludzi ze świata rowerowego) niż te obecne u mnie priorytetem są piwoty a teraz  znaleźć amor z piwotami w dobrym stanie to prawie nie wykonalne niestety. Na tarczówki nie przejdę.

Chyba , że ma ktoś z forum do sprzedania sensowny amor z piwotami w akceptowalnym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskid dziękuję za propozycję , ale ja nie szukam kowadła do roweru. Amory ze starszych lat  były lepiej wykonane(w ocenie ludzi ze świata rowerowego) niż te obecne u mnie priorytetem są piwoty a teraz  znaleźć amor z piwotami w dobrym stanie to prawie nie wykonalne niestety. Na tarczówki nie przejdę.

 

No to grubo teraz pojechałeś. Dla Twojej informacji Psylo SL miał wagę o ile się nie mylę w okolicach trochę ponad 2 kg. Sprawa druga bo mam dostęp do info z serwisów a i pamięć dobrą to już wtedy wielu klęło na czym świat stoi na niektóre wypusty RS'ów. Do nich zaliczał się ten konkretny model. Było zadowolenie ale i narzekanie. Tak poza tym to co by nie pisać to Raidon z obecnych czasów to nie to samo co przełom wieków. I jest na powietrzu a nie otwartej kąpieli olejowej.

 

Skoro nie chcesz przejść na tarcze co da się zrozumieć to w dłuższym okresie czasu (w zasadzie już) jesteś skazany na zabytki lub kompletną padakę. Dla mnie jako osoby z "tamtych" czasów jest to co najmniej dziwne choć mam sporo gratów z tego okresu w ciągłej eksploatacji. Tarcze to nie remedium na wszystko ale załatwiają sporo problemów.

 

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Nie ma możliwości wymiany rury sterowej w tym modelu dowiadywałem się w serwisie w Łodzi(FrShop)

Kolego, gdyby nie było takiej możliwości to bym Ci o niej nie napisał. Też byłem zmuszony do wymiany rury sterowej, ponieważ amortyzator mojej dziewczyny dostał strzał w bok i się skrzywiła rura sterowa. Pacjent to RS Tora 318 SL też z tego rocznika co ta Reba. Znalazłem taką rurę sterową od RST bodajże w Gdańsku. Poszedłem do frshopu, powiedzieli mi to samo co Tobie. Następnie poszedłem do Pana Kasińskiego na Legionów i tam mi powiedział, że nie ma żadnego problemu, żebym tylko dostarczył mu amortyzator z nową rurą sterową on się tym zajmie.

Nie chce podważać kompetencji chłopaków z FR.shopu, ale wiem jakie ja miałem przeboje w tym temacie.

 

Proszę rura sterowa potrzebna do tego zabiegu: http://www.bikecenter.pl/p10882,rst-rura-sterowa-cro-mo-1-1-8-26-8x240mm-ahead.html

Adres Kasińskiego sobie znajdziesz.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Dla Twojej informacji Psylo SL miał wagę o ile się nie mylę w okolicach trochę ponad 2 kg.

 

Według tej informacji  Psylo SL miał wagę 1800g. 

Masz rację kiedyś będę musiał przejść na tarcze, ale jak tylko to będzie możliwe będę się bronił od tarcz tak długo jak będą możliwości...

Kolego, gdyby nie było takiej możliwości to bym Ci o niej nie napisał. Też byłem zmuszony do wymiany rury sterowej, ponieważ amortyzator mojej dziewczyny dostał strzał w bok i się skrzywiła rura sterowa. Pacjent to RS Tora 318 SL też z tego rocznika co ta Reba. Znalazłem taką rurę sterową od RST bodajże w Gdańsku. Poszedłem do frshopu, powiedzieli mi to samo co Tobie. Następnie poszedłem do Pana Kasińskiego na Legionów i tam mi powiedział, że nie ma żadnego problemu, żebym tylko dostarczył mu amortyzator z nową rurą sterową on się tym zajmie.

Nie chce podważać kompetencji chłopaków z FR.shopu, ale wiem jakie ja miałem przeboje w tym temacie.

 

Proszę rura sterowa potrzebna do tego zabiegu: http://www.bikecenter.pl/p10882,rst-rura-sterowa-cro-mo-1-1-8-26-8x240mm-ahead.html

Adres Kasińskiego sobie znajdziesz.

 

 

 

Powodzenia.

 

Pixon jesteś " Wielki" . Dzwoniłem do Pana Kasińskiego wszystko da się wykonać.Przez telefon powiedział mi , że w swoim życiu wymienił już bardzo dużo rur sterowych których rzekomo nie da się wymienić. Zastanawiam się jak on to zrobi? Musi posiadać jakąś prasę? Rura sterowa jest zaprasowana no i jest wbity pierścień. 

Pixon:

RS Tora po takim zabiegu jak się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakieś zboczenia Jak dla mnie waga do 1800g jest akceptowalna. Powyżej już nie.

SID z 98r 63mm ważył 1140g z tytanowymi piwotami,ale nie dla każdego się nadawał max do 75kg według Rock Shox.

Reba zaklepana :thumbsup:

Edytowane przez Oli7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Zastanawiam się jak on to zrobi? Musi posiadać jakąś prasę? Rura sterowa jest zaprasowana no i jest wbity pierścień. 

 

Jak to jest robione? Na prasie, ja zaniosłem amortyzator, dziś już nie jestem pewny, ale chyba sam wybiłem tę rurę i zaniosłem tylko do nabicia na prasie. Robota pierwsza klasa, polecam.

 

 

 

Pixon: RS Tora po takim zabiegu jak się sprawuje?

 

Napisałem już w prywatnej wiadomości, napiszę i tutaj dla potomnych. Tora dostała nową rurę sterową. Wszystko bardzo ładnie wykonane bez żadnych luzów i innych niepokojących dźwięków. Amortyzator jest sztywny i działa już 3 lata. Nie jest on poddawany dużym obciążeniom, ponieważ jeździ na nim moja dziewczyna. Był w górach 3 razy, ma za sobą dość solidną wywrotkę. Wszystko jest ok, jakby ktoś nie wiedział, ze było cokolwiek ruszane przy rurze, to nawet nie zauważyłby różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...