Skocz do zawartości

[manetki] SL-M4000 (Alivio 2015) vs st-m590 (Deore)


Shiryu

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu myślałem nad modyfikacją napędu i ostatecznie zdecydowałem o przesiadce na 3x9 (12-36T). Zastanawiam się tylko, jakie manetki wybrać: nowe Alivio m4000, do których musiałbym jeszcze dokupić klamki (jakie?), czy starsze Deore st-m590? Ewentualnie coś innego? Muszę mieć wyraźny wskaźnik przełożenia (ten z obecnych m410 mnie nie zadowala), a za całość nie chcę zapłacić więcej niż 160-170 zł (już z klamkami). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spytam inaczej: jest sens dopłacać? m4000 wychodzi ok 190 zł z przesyłką (w tym klamki Alivio), m590 to ok 170 zł. A może machnąć ręką na to wszystko i kupić m430 za 130 zł?

Rozumiem, że m4000 to nowość i mało kto to widział na żywo, ale może macie porównanie m430 i m590?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że kolega wyżej pisze o potrzebie posiadania wyraźnego wskaźnika przełożeń na telewizorku bo ten z 410 mu nie odpowiada. Zatem 430 też pod tym względem będzie do kitu bo telewizorek wskazuje w podobny sposób... chyba, że priorytety się zmieniły w tzw. międzyczasie i faktycznie machamy na to wszystko łapą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chyba, że priorytety się zmieniły w tzw. międzyczasie i faktycznie machamy na to wszystko łapą
 No właśnie pod wpływem różnicy w cenie i ogólnie dobrych opinii o m430 zaczynam trochę mięknąć ;)

 

@@Jaca911, rozumiem, że piszesz z własnego doświadczenia? W czym się ten "plus dla Alivio" dokładnie przejawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komplet sl-m430 i rd-m662, kumpel ma sl-m590 i rd-m770. Różnic w pracy, dokładności brak. Moje robią wrażenie działających z bardziej wyczuwalnym klikiem gdy ciagne kciukiem ale może to kwestia przyzwyczajenia?

 

A o co ci chodzi z telewizorkiem? W m430 masz skalę podzielona na 3 strefy po 3 "biegi" jest to bardzo czytelne i intuicyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie :)

 

 

A o co ci chodzi z telewizorkiem? W m430 masz skalę podzielona na 3 strefy po 3 "biegi" jest to bardzo czytelne i intuicyjnie.

Po prostu wolę rozwiązania tego typu:

102935_555804.jpg

Podobnie wygląda to w ST-m590:

DSCF2057.jpg

 

Przyzwyczaiłem się, bo przez lata miałem na kierownicy to:

137792065_6_644x461_manetki-shimano-sl-t

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ;) Różne są gusta. Ja telewizorki lubię, innemu będą bez różnicy, a jeszcze inny zdemontuje, żeby kolejnych parę gram z masy roweru urwać.

 

Jeszcze się trochę biję ze sobą, ale ostatecznie chyba wygra wąż w kieszeni m430. Zresztą nigdzie nie widziałem czarnych m4000 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...