Skocz do zawartości

[rower] Kross Level B3


szpynior

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, zwracam się do Was o poradę.

 

W czerwcu zakupiłem B3 2014 - rozmiar L - moja waga 95 kg - 190 cm wzrostu

Rower miał służyć rekreacyjnie lecz szybko okazało się iż podzespoły nie dają rady, jak zacząłem pokonywać coraz trudniejsze trasy, na początek wymiana całego napędu na  3 x 10 XT (korba i manetki SLX) i pedały. Obecnie już wiem iż do wymiany koła i amortyzator gdyż uginacz już mnie wkurza. Na nowy sezon chciałbym się pościgać, może już w październiku pojadę na Skandię gdyż mam niedaleko. Tu teraz pytanie czy szukać ramy bardziej nastawionej na sport czy pozostawić i zainwestować więcej w kółka i amor. Budżet około 2200 z czego do 1200 chciałbym upolować dobrą rebę, a i jeszcze do wymiany hamulce - tu planuję XT- BR M775. Plus jeszcze kiera, mostek i sztyca http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-MTB-bike-bicycle-carbon-fibre-handlebar-seatpost-Stem-top-cap-1-lot/1182714094.html.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust, seria Level Krossa to linia rowerów maratonowych/xc. Nie jest to rower do amatorkiego MTB więc sądzę, że jaknajbardziej nadaje się do sportowej przygoddy. Widelec z poczciwego XCM faktycznie z czasem wypada zmienić. Zamiast pedałów polecam zdecydowanie system SPD. Uginacz przydałby się powietrzny, ale to większy wydatek więc sugeruję od razu pójść po bandzie i kupić jakiegoś roxa albo manitou, bo nie wiem jak wagowo zaprezentuje się marzocchi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na pokładzie już siedzi RST F1RST z blokadą skoku w nowej wersji (manetka), przyszły nowe opony Race King 2x2,2 zwijane i hamulce z okładzinami metalicznymi BR-M675 - wszystko nowe. Wpadły również pedały SPD M520. Teraz czas na koła, obecnie można w fajnej cenie około 650 zł kupić Mavic Crossone https://www.cyklotur.com/czesci/kola-rowerowe/mtb-disc-29-cali/p,kola-crossone-29-disc-is-2014-qr-czarne-mavic,321791.html?_pli=51d726 .

Co o nich sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...