Skocz do zawartości

[amortyzator przód] Serwis RST


Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Pytanie jest dokladnie jak w opisie "jak rozkrecic RST 321 tl

Mam go od kilku lat i dotychczas lalem mu tylko troszke oleju na golenie i to caly moj serwis.

Przydalo by sie go wyczyscic porzadnie.

Do miasta mam spory kawalek wiec wolalbym zrobic to w domu.

 

 

 

Ps

Napisalem raz posta ale niestety sie nie ukazal na forum, wiec jesli pokaza sie oba to prosze admina o usuniecie jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do tematu o tuningu amorkow.

http://forumrowerowe.jgc.pl/tuning-zalewan...mora-t1454.html

A rozkrecenie RST ogolnie jest banalnie proste.

1. Odkrecasz gorne korki od amora (te z pokretlami regulacji)

2. Odkrecasz śruby imbusowe na dole amora.

3. Teraz mozna wyjac golenie dolne z gornych.

4. Teraz wszystko mozna ladnie wyczyscic i nasmarowac.

5. Przykrecasz dolne sruby imbusowe ale dajesz gumowe podkladki aby olej nie wyciekal albo owijasz gwint tasma teflonowa.

6. Od gory tam gdzie sa gorne korki wlewasz olej (moze byc w zasadzie kazdy) tak okolo 40-50ml na golen.

7. Przykrecasz gorne korki i cieszysz sie duzo lepsza praca amorka.

Chyba ze Twoj amor jest wystarczajaco miekki wtedy nie ma co wlewac oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie da się tego usunąć, ale można to wyciszyć zalewając go podobno, ale czasem sprężyna się przekręca i amorek nie stuka. Zeleżnie na jakim ustawieniu jeździsz to weź przekręc pokrętła w druga strone na maksa i zobacz czy stuka, jeżeli nadal to znaczy że się sprężyna nie przekręciła :) czasem to pomaga, mi pomogło i na razie nie stuka :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gile rozkreca sie dokladnie tak samo jak inne RST. Stukanie pochodzi z tlumika w prawej goleni i nic z nim nie zrobisz chyba ze rozbierzesz tlumik i zalejesz go bardziej olejem ale to moze spowodowac jego rozszczelnienie przy gwaltownym wjezdzie na przeszkode. Takie wyjasnienia dostalem z firmy VELO. Jezdzilem na Gili rok i moje nerwy puscily. Teraz stoi sobie i tylko sie kurzy. Moim zdaniem patent z tlumikiem i blokada w nim jest mocno nietrafiony i nawet sam importer sie do tego przyznaje.

Powodzenia w serwisowaniu !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...