Skocz do zawartości

[cyclocross] szosa na przełaj problem z hamulcami


Unearthly77

Rekomendowane odpowiedzi

przy doborze widelca weź pod uwagę:

 

- materiał , najlepiej stal CrMO , ten HiTen będzie moim zdaniem dużo gorszy

- średnicę , w starej szosie zapewne 1" będzie u Ciebie pasował

- wysokość mufy sterowej, tam gdzie wchodzi rura widelca, w zasadzie jak wyjmiesz ten widelec co masz, to będziesz znał długość dokładnie.

- rodzaj sterów jakie masz w tej ramie, pewnie skręcane - ale tego nie wiem

 

 

z szosowymi - chodziło mi o to że jak zmienisz na canti to nie będziesz raczej zadowolony z siły hamowania i będziesz dalej kombinował z 'v-brake' lub 'mini v-brake', tak mi się zdaje - mi tak wyszło z porównań ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnicę mam 1". Nawet jakbym zmienił ramę to w starych stalowych ramach i tak będzie 1". Tak myślałem, że CrMo byłby lepszy, ale pewnie trzeba by było szukać używki i był by problem z długością sterówki bo stery mam a-head na 1" czyli potrzeba nieco dłuższej rury niż w skręcanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama stara, ale już alu i miejsca nie ma za wiele, zwłaszcza w widelcu. Do tego i tak jest na mnie za duża. Na szosie miałem krótki mostek i dało się jeździć, w terenie może być gorzej.

 

Z szerszymi oponami do szosy mógłbym kombinować gdyby to był mój jedyny rower i chciałbym pojeździć po lesie, ale mi nie o to chodzi. Mam rower MTB, crossa i szosówkę, ale chciałbym spróbować jazdy na przełajówce :P

Druga sprawa, że w mojej okolicy (Puszcza Notecka i Drawska) gdzie się nie pojedzie tam zawsze trafi się na mniejszy lub większy piach. A tam 28C na pewno by nie dało rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...