Skocz do zawartości

[hamulec] hayes hfx-9 "dzwoni" przy duzych predkosciach


goly33

Rekomendowane odpowiedzi

w poniedzialek kupilem nowy rowerek i zauwazylem ze tylna tarcza czasami dzwoni gdy jade z duza predkoscia i pochylam sie na zakretach, najprawdopodobniej tarcza trze o klocki, dlaczego tak jest... kolo nie ma luzow, tarcza dobrze dokrecona... mial ktos taki problem??

pozdrawiam

 

aha tarcza 160mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. rama ne jest idealnie sztywnym obiektem i pod wpływem bocznych sił się odkształca - jedne bardziej inne mniej, ale... Na skutek tego zacisk przesuwa się względem tarczy i ociera. Ja walczę z dzwonieniem z przodu. Mój super sztywny widelec :/ i tarcza 203mm tworzą zaiste pięklne symfonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marne pocieszenie... :)

A wracając do tematu, to trochę dziwne żeby tył dzwonił przy tarczy 160 - to by sugerowało dosyć spory w sumie ruch tylnego koła. Może składają się na to jeszcze inne przyczyny. Może tarcza ma bicie boczne, albo klocki są ustawione zbyt blisko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiedzy klockami a tarcza jest jakies 0,5mm miejsca, gora 1mm... gdyby tarcza miala bicie boczne to by dzwonila caly czas, czy istnieje mozliwosc ze jeden z klockow jest luzny?? kolo tez nie ma luzow, wszystko dokrecone a jednak dzwoni co mnie denerwuje i to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...