Skocz do zawartości

[Canyon 2015] Endurace AL


whitearrow

Rekomendowane odpowiedzi

Okłamał to za duże słowo, ale w życiu wiele razy spotykałem się z twierdzeniami sprzedawców różnych branż i artykułów, że "niedasię" a później okazało się, że jednak można. Słowo sprzedawcy nie jest dla mnie ostateczną wyrocznią, wolę się dowiedzieć z różnych źródeł. Jeśli faktycznie nie wejdzie te 28 to chyba sobie odpuszczę, chociaż wszystko mi w Canyonie pasuje. Niestety to jest ten minus, że nie mogę pójść do sklepu i sam się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że 28 wejdzie do kilku modeli, 32 już raczej nie, na szutry polecam jednak przełaj. Sam jak ostatnio na szosie wjechałem w szutry to długo nie pociągnąłem.

Jakiś kilometr i pana. Więc albo szoda, opony 28 dla komfortu i drogi asfaltowe albo przełaj, szersze kapcie i jeździsz gdzie chcesz.

 

28 mm to ograniczenie wprowadzone przez Shimano w przypadku hamulców szczękowych do grup szosowych. Prześwit w ramie zatem może być przewidziany przez producenta, ale ze względu na zalecenia Shimano zaleca się stosowanie opon do 28 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższy budżet to raz. Inną sprawą jest, że tarcze póki co na dobre się przyjęły jedynie w przełajówkach i poza tą grupą sensownych tarcz można szukać tylko pośród topowych modeli.

 

Przełaj jako alternatywa dla Endurace brzmi ciekawie. CX z definicji mają sporo miejsca na gumy i są trochę solidniej zbudowane, ale trzeba pamiętać, że mają geometrię gdzieś pomiędzy ramą długodystansową, a wyścigową, przy jednoczesnym wydłużeniu tylnych widełek, co nieco stabilizuje rower na podjazdach. 

Nie odchodząc od Canyona, cyklokrosowy model Inflite występuje też wersji uszosowionej. Taka szosowa wersja terenowej wersji roweru szosowego.

https://www.canyon.com/pl/road/inflite/2016/inflite-al-9-0-s.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższy budżet to raz. Inną sprawą jest, że tarcze póki co na dobre się przyjęły jedynie w przełajówkach i poza tą grupą sensownych tarcz można szukać tylko pośród topowych modeli.

 

Przełaj jako alternatywa dla Endurace brzmi ciekawie. 

 

W ogóle nie "brzmi ciekawie" bo nie jest to żadna alternatywa.

Rowerów szosowych z tarczami jest w tej chwili ogromny wybór i olbrzymia większość producentów ma je w swojej ofercie.

Canyon należy do nielicznyc wyjątków.

Nawet taka firma jak Rose je oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jasne, że wybór jest ogromny. Dlatego też użyłem sformułowania "sensownych tarcz" - przez co rozumiem solidne hydrauliki. W takie właśnie wyposażony jest wskazany przeze mnie Canyon - same manetki w wbudowanymi tłokami to 1800 zł (razem z zaciskami - jakieś 2200 - 2300 zł), do tego tarcze Ice Tech prosto z XTR 150 - 200 zł / szt. Siłą rzeczy - nie wsadzi się tego do sprzętu budżetowego.

 

Jak przeanalizuje się głębiej ofertę, to większość szosowych tarcz, ze względu na klamkomanetki, to albo mechanika, albo hybryda (co w gruncie rzeczy też jest mechaniką, bo mechanizm uruchamia linka, która łapie luzy, wyciąga się, robi opór, etc.). Według mnie nie warto iść w tę stronę. Dopiero pełna hydraulika daje na tyle dużo zalet, by zrekompensować wadę w postaci większej masy. Idąc dalej - heble tej klasy, które są montowane w Canyon Inflite 9.0 - u Treka, czy Speca są montowane w modelach za 20 tyś. U Scotta za 12 - 15 tyś zł, u Cannondale podobnie, a u Gianta nie występują wcale. Wszystko poniżej - to mechaniki. Reasumując: "sensownych tarcz można szukać tylko pośród topowych modeli". Na ten przykład - klamkomanetki z wbudowanym tłokiem hydraulicznym dla grupy 105 pojawiły się dopiero w zapowiedzi w tym roku, więc z rok pewnie trafią dopiero do gotowych setów. Dotychczas w Shimano były tylko w Dura-Ace i Ultegra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jaki mam wybrac rozmiar ramy? Canyon endurace al 6.0                                                                                                          Wzrost-176 noga 83/84                                                                                                                                                                           Mierzyłem się w kalkulatorze i wyszło ,że powinienem mieć długość górnej rury 53,9-54,3                                                                      Mam dylemat czy brać S czy M                                                                                                                                                                Z góry dziękuję za rady i pozdrawiam.                                       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jaki mam wybrac rozmiar ramy? Canyon endurace al 6.0                                                                                                          Wzrost-176 noga 83/84                                                                                                                                                                           Mierzyłem się w kalkulatorze i wyszło ,że powinienem mieć długość górnej rury 53,9-54,3                                                                      Mam dylemat czy brać S czy M                                                                                                                                                                Z góry dziękuję za rady i pozdrawia

 

Zmierz dobrze nogę i bierz taki jak kalkulator Canyona podpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na ten przykład - klamkomanetki z wbudowanym tłokiem hydraulicznym dla grupy 105 pojawiły się dopiero w zapowiedzi w tym roku, więc z rok pewnie trafią dopiero do gotowych setów. Dotychczas w Shimano były tylko w Dura-Ace i Ultegra.

 

Chodzi o Shimano ST-RS505? Już są dostępne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że na polskiej stronie tego nie ma. Zresztą to nieistotne, bo zdanie jest wyrwane z kontekstu. A kontekst był taki, że w odróżnieniu od terenówek, hydraulika w szosówkach zaczyna się dopiero na relatywnie wysokim pułapie cenowym. I nie zmienia tego nawet to, że gdzieś w stanie Kentucky można kupić Defy'ego za 10 000,00 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby ich "zdobywania poza granicami kraju". To, że nie ma tych rowerów na  polskiej stronie, nie oznacza, że nie można ich kupić na miejscu.

A jeśli dla kogoś nie jest problemem (a wielu jest takich) zakup za granicą, może to zrobić nawet całkiem blisko - za południową granicą:

http://www.giant-bicycles.com/cs-cz/bikes/model/defy.advanced.pro.3/22844/85457/#specifications

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...