Skocz do zawartości

[Tektro Draco] mała skuteczność


vbeton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem rower w tamtym sezonie, hamulce tektro draco od nowości nie były zbyt skuteczne do zablokowania kółka potrzeba było sporej siły ale i tak łapały na chwile i puszczały nawet na piachu.

Powiedzieli, że się dotrą no to tak docieram 2 rok i bez zmian.

Ostatnio reperowałem rowerek bo kaseta się odkręciła itp to zdejmowałem koło, trochę przemyłem po założeniu hamulce działają jeszcze gorzej pomimo tego, że ich nie ruszałem.

Tarcze przemyłem spreje do hamulców tarczowych, klocki wyjmowałem i też myłem według wielu porad, a hamulce dalej słabo działają.

Działają tak, że jadąc 20 km/h to droga hamowania to jakieś 5 metrów, one zwalniają a nie hamują.

 

Kupiłem olej mineralny, oryginalny, zestaw do odpowietrzania już miałem, wymieniłem cały olej według filmików o tektro draco, pukałem w przewody przez 20 min ściskają klamkę aż wszystkie bombelki wyszły. Hamulce działają tak samo, odstęp między klockami a tarczą 1 mm więc luzów nie ma.

klamke da się z całej siły wcisnąć do trochę wiecej niż połowa możliwości a hamulce tylko zwalniają i to słabo.

 

próbowałem z przełożeniem klocków z przedniego na tył ale to nie pomaga.

 

klocki nie są zjechane, tył w porównaniu do przodu w niczym się nie róznił.

 

rower stawiając na nóżce i wciskając hamulec do oporu to mogę sobie normalnie ręką kręcic kółko,

tak jak by hamulce nie miały siły.

 

ktoś ma jakieś porady?

 

hamulce:

http://www.tektro.com/_english/01_products/01_prodetail.php?pid=147&sortname=MTB&sort=2&fid=1

 

tylko, że białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tektro hdc300 na asfalcie działają gorzej od moich v brake tektro ze słabymi spręzynami, klamkomanetkami i klockami clarksa 3-kolorowymi więc tektro chyba tak mają :) A tektro draco działają poprostu słabo i dla osoby która waży więcej niż 60 kg się nie nadają. Po prostu trzeba je zmienić już na jakieś shimano deore razem z tarczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja waźę 90kg i tektro draco hamują wystarczająco dobrze żeby wywinąć orła :-) Porównania niestety nie mam do innych hebli hydro. Przy V-kach może się wydawać że są jakby słabsze bo więcej siły trzeba żeby zablokować koło ale to jest ta modulacja która moim zdaniem w przypadku hydro pozwala na lepszą kontrolę nad hamowaniem zwłaszcza w sytuacji awaryjnej.

Sytuacja z tym puszczaniem po chwili na piachu jest dziwna i mnie zastanawia. nie wiem co to ale na pewno coś jest z tym konkretnym egzemplarzem nie halo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może te klocki są o kant tyłka?

model tektro e10.11 ceramiczno-metalowe, czytałem że cermaniczne są lipa ale nie wiem jak ten mix ma.

 

opyla się inwestować w metaliki z 60 dyszek z allegro, kase mam ale trochę szkoda bo nie ma gwarancji czy to to jest przyczyną.

 

przed reperowaniem jeszcze jakoś chodziły, dawałem rade zablokować kółko ale trzeba było sporo siły, no i waże 83 kg, ale teraz to zupełna lipa, poprostu moge załączyć średni bieg i pedałować.

 

zdjąłem tarczę, i ztarłem ten czarnu brud czy coś co na nim było papierem ściernym, hamują tak samo czyli źle ale + pierdzą i piszczą, że odechciewa się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

słuchaj, wina leży w zatłuszczonej tarczy i klockach. Umyj tarczę jakimś detergentem w gorącej wodzie i klocki wygotuj(pod warunkiem że nie są to żywiczne). Jeśli są to klocki żywiczne, to historia nie zna takiego który by odratował zatłuszczone żywiczne klocki.
Poza tym, mamy przyklejony temat "hamulec nie hamuje - dlaczego?
Zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...