Skocz do zawartości

[Karwia] Karwia z rowerkiem.


turysta

Rekomendowane odpowiedzi

Przejeżdżałem tam w zeszlym roku w czasie 4-dniowej wyprawy po Pomorzu Wschodnim.

Fajne tereny są na południe w kierunku Mechowa, Pucka, w miarę pofałdowane, w Mechowie mamy do zobaczenia Groty Mechowskie. (ja jechałem w drugą stronę - od Połchowa przez Brudzewo > Mechowo > Krokową (do zobaczenia ciekawy pałac), fajne urozmaicone tereny. Można też pojechać lightowo lasem przez Dąbki do Białogory, szeroka leśna droga blisko plaży. W Dębkach można odbić w lewo w kierunku jeziora Żarnowieckiego, ponoć warto, ale nie miałem okazji zawitać. Fajnie też się jedzie na Hel, pod warunkiem że się nie trafi na wysyp niedzielnych rowerzystów na ścieżce, tyle że radziłbym nie jechać do Władysławowa główną drogą a jakimiś bocznymi. Chyba już od Władysławowa albo kawałek dalej mamy ścieżkę rowerową biegnącą momentami tuż przy brzegu zatoki, bardzo fajne widoczki i zupełnie płasko, można też zrobić postój aby odpocząć od widoku spokojnych wód zatoki i odbić w lewo w las do plaży na otwartym morzu np. w Chałupach. LAsem w zasadzie też da się jechać (po drugiej stronie torów) tyle ze momentami jest sporo piachu. Ścieżka rowerowa jak i możliwość jazdy lasem kończy się w Juracie (tereny wojskowe) dalej można lecieć tylko asfaltówką, ale te kilka km warto się przemęczyć aby dotrzeć na Hel. Z Helu można wrócić np. pociągiem do Władysławowa, albo tą samą drogą rowerem , jak macie czas i siły.

A, w KArwii polecam naleśniki w centrum, a na rybkę to najlepiej do OStrowa kawałek przed skrzyżowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliście tam z rowerkiem?

 

Byłem, choć co prawda nie w Karwii, a w sąsiednich Dębkach. Najfajniejsze traski są w pewnym oddaleniu od morza, z Karwii to będzie dokładnie na południe- całkiem niezłe wzniesienia, lasy, jeziorka. Kup mapę i zaplanuj, naprawdę jest gdzie jeździć. Jeśli chcesz pojeździć wzdłuż morza, to zdecydowanie bardziej polecam na zachód, niż na wschód. Mniej ludzi, ładniejsze "okoliczności przyrody", piękna stadnina w Białogórze, ujście Piaśnicy, łąki, no i wraca się z wiatrem :D Na wschód to prawie same dyskotekowe kombinaty przepełnione blachosmrodami, choć np. Rozewie ma swój urok :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już w domu. Super było w Karwi z rowerkiem. Co prawda po samej Karwi nie ma gdzie jeździć ale jak się pojedzie w trasę to super :P

Byłem na Helu. Jechałem: Karwia -> Jastrzebia Góra -> Władysławowo -> Jastarnia -> Jurata -> Hel (czy jakoś tak). Z Karwi na Hel jest dokładnie 51 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...