Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim :) jestem tu nowa, może nie jest to odpowiednia kategoria do mojego problemu ,ale myślę ,że jak najbardziej trafna .... Moja przygoda rozpoczęła się tak . Niedawno wraz z mamą na zakupach zakupiłyśmy lakier ,taki do samochodu,roweru ,pokryć różnych metali,stali i podobnych tworzyw. Postanowiłam ,że zdrapię lakier stary papierem ściernym i tak zrobiłam,bo był porysowany i już kilkadziesiąt lat ma :P W czasie mojej roboty na szczęście przyjechał tata i powiedział,że to rower aluminiowy i taki lakier zejdzie po 2 dniach 0.0 na szczęście tylko pół dwóch ram zdrapałam do gołego aluminium.Gdybym wcześniej wiedziałam ,że to aluminium zostawiłabym to do drugiej dekady (hihi :D ) jednakże teraz nie wypada zbytnio jeździć z tak brzydką ramą ,więc mam problem :/ czym teraz to pomalować? dodam ,że zakupiony lakier pochodzi ze śnieżki i delikatnie jest jaśniejszy ... na lakiernika nie mam zbyt dużo kasy :( co mam zrobić w tej kwestii? jest może jakieś wyjście? przepraszam ,że widnieję ,jako mężczyzna ,ale przy rejestracji coś mi się przestawiło 0.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % ,ponieważ rower zakupiony był za granicą i to dość bardzo drogo ... bodajże wtedy na polskie 2 000 zł :o trzyma się do dziś,jednak mój jeden głupi wybryk zmienił wszystko ... przeszłam samą siebie :( co teraz mam zrobić? Dodam,że przed chwilą nawet sprawdziłam i faktycznie aluminium :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,wiem przed chwilą sprawdziłam ,faktycznie aluminium ,zaraz pójdę i zrobię zdjęcie tejże ramy ;(


Ze względu na to,że wolałabym aby cały mój rower został anonimowy to w photoshopie usunęłam resztę akcesorii ,a zostawiłam samą ramę . Ojj jak tutaj dodać zdjęcie? Ma 1,22 mb :)


Dobra ,już mam :)

post-176855-0-18026800-1404478483_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie za bardzo wiem, co lakierowanie ramy ma wspólnego z wypadkami i stłuczkami - to tak w kontekście działu

2. Odsyłam do Regulaminu Forum i zasad nazewnictwa tematów.

3. Ogromna fotka. Korzystaj z zewnętrznego hostingu, a tu wklej tylko linka.

 

Tytuł poprawiam, temat przenoszę i liczę na poprawę w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Amelinium nie pomalujesz" - nie do końca prawda, wystarczy poprosić w sklepie z lakierami o podkład do aluminium. Możesz śmiało ściągać stary lakier, tylko ważne żeby nie porysować ramy; w ogóle czasem lepiej zostawić trochę starego lakieru i tylko mocno go zmatowić. W moim profilu jest rower Alton i możesz zobaczyć na ile zdjąłem stary lakier. Ramę oczyściłem dokładnie a widelec tylko zmatowiłem - a różnicy nie widać.

Jak ramę starannie wyszlifujesz na gładko i pokryjesz dwoma cienkimi warstwami podkładu (z zachowaniem "higieny lakierniczej") to wyjdzie twarda powłoka gotowa do malowania jakimkolwiek lakierem - bazowy, akrylowy, nawet emalia się przyjmie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...