Skocz do zawartości

[Rower] Scott Genius 930 29" vs Trek Fuel EX 9 29"


Gość rider89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rider89

Stive CF fajna propozycja, ciekawe jak sprawdza się ten system Shapeshifter w praktyce.

Co do Spectrala to trudno tak jednoznacznie pisać czy rozmiar ramy przy L będzie nieodpowiedni. Patrząc na geometrię to wymiary są do siebie zbliżone.

 

Może trochę przesadzam i dramatyzuję z tą sztywnością koła 29" przy mojej wadze, sam nie wiem. Do tej pory jeździłem i jeżdżę na kole 26", więc nie mam żadnego odniesienia, ani też porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie opcje są dostępne. 

Gdzie, bo ani na stornie harfy, ani na stronie srama nie ma wersji 150mm z linką na zewnątrz.

rider89,

w wydaniu Enduro nr 11 jest test porównawczy kilku 29er i jednego 27,5, można poczytać do poduchy. Ja wchodzę tam przez stronę emtb.pl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rider89

Nie znalazłem tego artykułu, może już nie ma. Bynajmniej wczytując się w lekturę, pomiędzy 27,5" i 29" różnica jest na tyle mała, że musiałbym trafić na naprawdę marne koła aby były wiotkie podemną. Zresztą jak się uda to może jesienią wezmę coś na testy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie, bo ani na stornie harfy, ani na stronie srama nie ma wersji 150mm z linką na zewnątrz.

rider89,

w wydaniu Enduro nr 11 jest test porównawczy kilku 29er i jednego 27,5, można poczytać do poduchy. Ja wchodzę tam przez stronę emtb.pl.

Zamawiałem dwie sztuki z różnym prowadzeniem, 125 mm, i pamiętam że 150tki były w obu wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie znalazłem tego artykułu, może już nie ma.

Na stronie startowej emtb.pl masz 3 duże obrazki, przewijasz 1 w prawo i widzisz okładkę któregoś numeru ENDURO, co dalej nie będę tłumaczył... W którymś numerze jest również porównanie 10 topowych maszyn enduro i, o ile mnie pamięć nie myli, ilościowo przeważają 27,4, są 2szt. 29er, a 26 nie pamiętam ile było. Jak pisałem do poduchy można poczytać, podobnie jak to forum, zwłaszcza, że do jesieni daleko.

Na 27,5 nie jeździłem, ale koledzy, z którymi mam przyjemność czasami gdzieś pojechać i objechali już trochę rowerów, twierdzą, że różnicę są i to istotne. Największy fan jest na 26, ale nie ta prędkość, 27,5 to już lepsza przyczepność i w sumie większa prędkość, a 29er na technicznych/krętych odcinkach trudniej szybko złożyć w zakręt/bandę i ich odczucia bynajmniej nie wynikały z braku techniki.

Razu pewnego czekając pod wyciągiem jeden z downhill-owców pokazał na mojego 29er, chyba jedynego w towarzystwie 20 oczekujących rowerów i powiedział coś w stylu "ja to bym się bał na nim skakać", a chodziło mu o wielkość kół. Ja też się boję...:) Na razie koła proste, ale ja ważę 83kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...