Skocz do zawartości

[SPD] Buty i pedały-najlepiej komplet.


jogi109

Rekomendowane odpowiedzi

Pedały całe tłuste w smarze fabrycznie :-)  

 

10dtdec.jpg

 

Bloki założone na środku na razie.  Śrubki wkręcone te które były z butami a nie te co są z pedałami bo są krótsze.

 

xgmt5t.jpg

 

Śrubka odkręcona na max + jedno tryknięcie

 

2uyraeh.jpg

 

20ijcrn.jpg


Wszystko było by fajnie gdyby nie pierwsza gleba przed Tesco  :teehee: po 22 km przejechanych normalnie i 2 km od domu.

 

Szkody raczej nie wielkie po prostu zatrzymałem się i nie wypiąłem i poleciałem na prawy bok.

 

28vdhm0.jpg

 

nbf3a.jpg

 

Na bucie prawie nie widać prawie.

 

2uze9s3.jpg:whistling:

 

 


I na bank jak np; na zakręcie bym się poślizgną to bym nogi nie zdążył wypiąć żeby zamortyzować upadek. SPD fajnie się jeździ ale są niebezpieczne można szybciej zginąć :)  Czyli jak jadą w peletonach i są wyłączeni z jazdy samochodowej to mają lepiej, chociaż kolizje też się zdarzają  między rowerami, lub przy mecie jak naciskają na maxa.


A jak się wypnę i pojadę to nie czuje się pewnie, myślę że mi zjedzie but z SPD. w sumie SPD są po to żeby być cały czas wpiętym. Ale jak widzisz jakieś miejsce czy teren że możesz nie dać rady i się przewrócić to lepiej się wypnij wcześniej.


Buty są fajne sztywne nie czuć nic pod podeszwą. Można szybciej pojechać, przyspieszyć efektywniej.


I może jest trochę cieplej niż w zwykłych adidasach które mam bardziej przewiewne. Ale dziś było 31 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć na maxa śrubki.Pamietam pierwszy raz-4 gleby przy jednym wyjezdzie z 20km

Na 2 skrzyżowaniach,i jak chcialem na postój sie zatrzymac z 2 razy.

 

To bylo w wrzesniu 2012,Poprzedni rok jezdzilem bez spd.

Teraz zaczalem od czerwca w spd.Juz z 4 sytuacje gdzie jak juz stałem nogą prawą na ziemi to pomyślałem ,że sie nei wypiąłem-automatycznie noga sama sie wypiela i na niej ustalem-i to w najmniej oczekiwanym momencie.

Lewą kontroluje caly czas,bo na niąstaje przeważnie itd.Jak dojezdzam do skrzyżowania to częśto odchylam but w bok,ale nie wypinam,w razie czego mniej musze ruszyc.

 

Nawet dzis w ostrym piachu sie balem,ale jechalem i koło lekko w bok skrecilo,i sie wypiąłem .Co kiedys juz dawno bym mial glebe.

 

Po prostu trzeba pojezdzic.A po sobie wiem ze nawet 7-8 miesiecy przerwy i tego sie nie zapomina,nawet jak jezdzilo sie max 300km w tym.

 

I na początku nie radze jezdzic po miescie.

Troche wstyd jak dorosły człowiek ubrany profesionalnie staje na światłach i gleba centralnie w bok bez podpierania sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHEH tylko jedna noga jest wypięta jak stajesz.


Ja mam odkręcone na + czyli dla początkujących sprężyna jest najsłabsza na wypinanie, później mogę dokręcić.


A co mi da jak blok przesunę na maxa do przodu?


I dokręciłem śrubki w bloku po pierwszej jeździe jeszcze, bo luz był na imbusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wy gleby zaliczacie na mieście :D a co dopiero jak ja nie zdążę wypiąć w lesie jak śmigam po błocie/piachu :D :D :D albo nie dam rady podjechać pod górkę/piach...przynajmniej mam miękkie gleby :P teraz pamiętam żeby wypiąć but zanim się zatrzymuje na przeszkodzie :D

 

buty shimano m088
pedały shimano pd 505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest ten minus SPD wypięcie w odpowiednim czasie uwarunkowane terenem.


Ja po prostu podjechałem pod sklep i myślę sobie zaraz się wypnę a tu kicha i lecę na bok :)


Wy też mieliście śruby w pudełku razem z butami jak ja ? Bo w pedałach SPD są dawane normalnie. Ale te z pudła są dłuższe o 1 mm i je polecają żeby wkręcić.Zdjecie nr; 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I na bank jak np; na zakręcie bym się poślizgną to bym nogi nie zdążył wypiąć żeby zamortyzować upadek.

na razie, tą umiejętność nabędziesz wraz z praktyką

 

 

 

A po sobie wiem ze nawet 7-8 miesiecy przerwy i tego sie nie zapomina,nawet jak jezdzilo sie max 300km w tym.

 

300km dla nabycia wprawy i utrwalenia sobie tego, to trochę mało. Generalnie się tego nie zapomina ale musi być utrwalone odpowiednią ilością kilometrów, albo nawet nie tyle co kilometrów, co bardziej wypięciami i wpięciami + wypięciami w nagłych sytuacjach (tu szczególnie, bo można czuć się pewnie wypinając w zwykłych sytuacjach ale problem się dość długo może utrzymywać w czasie tych nagłych właśnie)

 

 

 

 

teraz pamiętam żeby wypiąć but zanim się zatrzymuje na przeszkodzie

 

i błąd, bo w ten sposób nie nauczysz się tego, a tak po kilku glebach by przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie problemu...rozkręcasz blok na maxa wkładasz to jak kolega powiedział dociskasz butem...zakręcasz blok żeby nie wypadło... jak będziesz chciał to zdjąć to rozkręcasz blok na maxa i przekręcasz ręką dół w prawo jakbyś buta wypinał i wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe pedalki Ci sie wyrobia po pewnym czasie..Troche cierpliwosci..Na poczatku one nawet odkrecone na max nie sa az tak luzne bo sprezyna jest nowa , po jakims czasie zacznie to sie luzowac i but Ci tez zacznie sie lepiej wypinac..Bynajmniej ja tak mialem za kazdym razem z nowymi Shimano..

Na poczatku zaliczylem glebe zatrzymujac sie jak Ty pod sklepem,zapomnialem wogole ze jestem przyczepiony..Potem zaliczylem glebe w koleinie w lesie..Potem zaliczylem glebe w gorach zjezdzajac dosc stromym zboczem po kamieniach..Po tych wszystkich razach przy nastepnym dzwinym przypadku odruchowo chicalem sciagnac noge i sama sie wypiela,choc nigdy tego nie cwiczylem na trawie..teraz w wielu przypadkach wypinaja sie same chyba ze w gorach mam jakas przygode,ale to tylko moja wina bo pcham sie gdzie nie powinienem:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie raz nie mogę trafić od razu żeby wpiąć się i szukam :D i wtedy oko musi pomóc :)

 

I jeszcze trzeba się nauczyć, żeby w 90% chociaż wykorzystać SPD. Na początku nie ciągiem buta jechałem w SPD jak na platformach :)

 

A kwestia wypinania prawie opanowana i automatycznie robiona, na światłach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcenie maksymalne sprężyny (ustawienie jej najluźniej) wg mnie mija się z celem, gdyż wtedy mechanizm praktycznie nie trzyma bloku. Używam miękkiego wpięcia i jestem daleki od tego by aż tak je poluzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechałem na rowerze i coś zaczęło mi wydawać dźwięki w okolicy pedałów, spd ,suportu. Po powrocie dokręciłem wszystkie możliwe miejsca imbusami w całym rowerze i się przejechałem w normalnych butach na SPD i nic nie było słychać. Ciekawe co to? A dodatkowo bloki w butach tez dokręciłem o pół obrotu bo się luźniej zrobiło po 3 jazdach od nowości. Teraz założę buty SPD i zobaczę czy coś stuka. Stukało z reguły jak przyśpieszałem i wtedy mocniej się naciska nogą na but, spd i suport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moga byc pedaly..mozna je nasmarowac specjalna pasta badz lekko smarem ale musisz dokladnie wyczyscic gwinty..mi kiedys jeden tak strzelal ze bylem przekonany ze to cos w korbie albo lozyskach,okazalo sie jednak ze pedal i nic nie pomagalo tylko lekkie posmarowanie smarem dalo efekt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...