Skocz do zawartości

[amortyzator] SR SUNTOUR XCM HLO - problem z uginaniem


Morien

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólny brud, woda, błoto, brak serwisu, przyczyn jest mnóstwo i musisz opisać to dokładniej. Było dobrze i nagle źle? Masz go dwa lata czy tydzień? z którego roku to widelec? Generalnie zalecam rozebranie i przeczyszczenie bebechów jeżeli zewnętrzne czyszczenie nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XCMa nie jest trudno wyczyścić, odkręcasz dwie śruby na dole i masz rozebrany, potem jak go składasz również nie powinieneś mieć problemów, z własnego doświadczenia wiem, że na początku zabawy z serwisami miałem problem z ustawieniem blokady, ale to jest po chwili zastanowienia do zrobienia praktycznie dla każdego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z blokadą: składasz go i blokada nie działa, rozwiązanie: rozkładasz i skręcasz ponownie ze zmienionym położeniem pokrętła i wszystko wróci do normy. Z pewnością Twój widelec nie jest zapowietrzony, jego tłumik jest nierozbieralny więc więc zostaje Ci tylko ogólne czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego ugniatacza 2 miesiące i co ? on fabrycznie już tak ma że nie chodzi płynnie wato kupić jakiś dobry smar który ma dobra prace w -/+ temperaturze, rozebrać wyczyścić nasmarować dośc znacznie, bo standardowo to tam jest napłakanie tym smarem dlatego tak chodzi, no i uszczelki plastikowe ;/ to też dużo robi, bo jak temperatura dochodziła w tym roku ponad 30 stopni to amor chodził do 80% skoku i nawet nie stopował pracy aż miło się jechało, a przy 20 stopniach to lepij te dziadostwo zablokować bo nie da się patrzeć na ta prace      

 

ten amor nie ma czegoś do pompowania, zwykły olejowy to jest, mówimy o tym samym amorze ?  

Edytowane przez zgodny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że kolega który się troche zna na rowerach chciał się przejechać i mówi, że amortyzator się słabo ugina i ja też to już wczesniej zauważyłem i że może jest zapowietrzony.

 

Ten amortyzator niema tej funkcji rebound?

Edytowane przez Morien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak: XCM to nie jest drogi widelec, jego budowa jest prosta, w prawej goleni nierozbieralny olejowy tłumik (wygląda trochę jak siłownik od klapy bagażnika samochodu), na tej samej goleni blokada, z drugiej strony również nierozbieralny element który pełni rolę sprężyny, nie ma opcji by coś się "zapowietrzyło", dalej, ten amor zwyczajnie tak ma, że ciężko pracuję i kolega który może śmiga na czymś z wyższej półki odczuł diametralną różnicę. 

Dla Ciebie rada: rozkręć, wyczyść, nasmaruj - nic więcej  nie zdziałasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że 2/3 lata nie było jeszcze HLO tylko LO, a fakt on chodzi lepiej po pewnym czasie jak ma luzy i jest już zakatowany, tak jak mówię i koledzy też rozbierz wyczyść nasmaruj dobrym smarem, powinno lepiej chodzić ale cudów nie wymagaj od tego ugniatacza :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze wersje w lewej goleni zamiast tego elementu pełniącego rolę sprężyny w lewej goleni miały zwykłą sprężynę którą w modelu który miałem (2008) była bardzo miękka, potem to się zmieniło i ta wersja którą ma Morien jest zwyczajnie twardsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morien powodem nie uginania się to jest tylko wina blokady. Tam jest kardridź w systemie zamkniętym co nie da się rozebrać. Najlepiej to byś musiał sam kartridź wykręcić i sprawdzić czy się ugina bez blokady. Miałem już te przypadki braku uginania się i właśnie wadą są kartridźe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...