Skocz do zawartości

[Zakopane] Wakacje z czy bez roweru


jobba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym roku na wakacje wybieramy się do Zakopca :) 

I mam mały dylemat, brać mojego górala HT czy nie. Czy są jakieś oznaczone trasy, ogólnie chodzi mi o single, korzenie i kamolce.

Albo może jest jakiś maraton albo inna impreza w terminie 21 lipiec- 04 sierpien.

 

pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym roku na wakacje wybieramy się do Zakopca :)

I mam mały dylemat, brać mojego górala HT czy nie. Czy są jakieś oznaczone trasy, ogólnie chodzi mi o single, korzenie i kamolce.

Albo może jest jakiś maraton albo inna impreza w terminie 21 lipiec- 04 sierpien.

 

pozdrawiam Mateusz

Jeżeli nie masz problemu z podjechaniem dosłownie kilkunastu kilometrów z rowerem na aucie to ja wziąłbym górala ;) 20 km na północ od Zkp masz przecież Gorce a tam mnóstwo szlaków i fajnych zjazdów. Na północny wschód są bardzo fajne trasy w okolicach Łapsz niżnych i wyżnych (na południe i północ od tych wiosek). Ogólnie jest tu gdzie jeździć, tylko nie zawsze bezpośrednio z przed pensjonatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 km na północ od Zkp masz przecież Gorce a tam mnóstwo szlaków i fajnych zjazdów

O, to brzmi fajnie. Czy szlaki są oznaczone, i da się połapać w nich? Czy orientujesz sie ile tych szlaków/sieczek jest w sumie?

Znalazłem też trasy Powerade. Czy one są dobrze oznakowane, i warte odwiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlaki w Gorcach są bardzo dobrze oznakowane i raczej bardzo trudno się nie połapać orietacyjnie. Część północnych stoków jest mniej dostępna ze względu na Park Narodowy. Co do Powerade to idzie o główną grań czyli szlak czerwony z Rabki przez przeł Knurowską do Krościenka.

 

Jak chcesz poczuć "Alpejskie klimaty" to wyskocz tuż za granicę na Słowację w rejon Magury Spiskiej. Jest tu utworzony Bike park Bachledova. Od przeł Zdziarskiej przez Magurkę, Smreczyny aż do siodła Magurskiego jest na pewno grubo ponad 100 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Teren został w znacznym stopniu wykarczowany przez huragan więc widoki są rewelacyjne http://www.panoramio.com/user/4130219/tags/veterny%20vrch. Tu masz info i mapki http://www.sunbachledova.sk/ 

Aby nie naciąć się na kłopoty komunikacyjne w rejonie Łysej Polany to samochodem z Zakopanego najlepiej jechać na Bukowinę a potem Jurgów i przejście w Podspadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...